| pisihabarnuare a întrebat:

Prietena mea cea mai buna are si ea o cea mai buna prietena (cu care eu nu prea vorbesc) care de curand s-a impacat cu fostul care o inselase. Prietena mea i-a spus ei sa nu se impace cu el ca e de rau, dar ea nu a ascultat-o. Ele acum s-au certat iar prietena mea pare sa intre in depresie din cauza ei. Habar nu am cum sa o ajut. Ma ajutati va rog?

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Fiecare intra in depresie si iese cand vrea, nu ai tu ce sa faci.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu ea sa o consolezi,sa o faci sa treaca de cearta aia,pana la urma o sa se impaca doar sunt prietene bune cum e si ea cu tine, incearca sa stai mai mult cu ea sa petreceti timpul impreuna.
Spune-i prietenei tale sa astepte putin ca prietena ei sa-si revina putin, sa nu o deranjeze o sa-si dea seama ca nu pot sta departe una de cealalta si o sa se impace si o sa-si ceara scuze reciproc.
Cearta lor a pornit poate fiindca au aparut tot feluri de discutii mai dure, daca ea vrea sa fie din nou cu fostul ei iubit e treaba ei, nu poate sa o oblige sa renunte la el daca ea nu vrea asta dar trebuie sa stie ca ea doar ii vroia binele si ca niciodata nu i-ar vrea raul.
Sper ca te-am ajutat cu problema asta.
Toate cele bune.

| Divy a răspuns:

Oameni vin și pleacă.
Dacă intră așa repede în depresie ajunge la nebuni, că prietena ei nu merită asta, când își pierde părinții cum se va mai exprima de durere...
.da jelim persoane greșit fără nici un scop "bravo nouă"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o sa intre in depresie.