| Ariamnaa a întrebat:

Buna! Prin luna lui octombrie m-am gandit sa merg la pregatire la romana. Si acum fac cu diriginta care face si romana cu noi. Cand m-am dus pentru prima oara am vazut ca sunt eu cu fata dirigintei cu care fac pregatire si înca un baiat. La început nu aveam fata de el nici un sentiment. Eu cu el si cu fata dirigintei facem pregatire la romana doar sambata. Acum de ceva vreme mi se pare ca îl cam plac. El îmi spune mai mereu ca s-a sarutat cu nu stiu ce fata si eu ma enervez si sunt geloasa cand vorbeste despre "gagicile lui" (nici nu cred ca are cred ca doar vrea sa ma faca geloasa). Si spune mereu mama ce geloasa esti. Am mai spus eu nu stiu cum a venit vorba ca nu am iubit si sunt urata. El a spus ca nu e adevarat si cand spun ca sunt urata se uita urat la mine happy Mi-a spus ca sunt foarte frumoasa si ca nu am iubit fiindca unii baieti cred ca fetele frumoase sunt luate deja. Ne uitam frumos unul la altul în ochi si chiar am început sa ma gandesc cand vine sambata mai repede. Cand am fost sambata acum la pregatire iar mi-a spus despre nu stiu ce fata iar ca sa ma faca geloasa. Si dupa a spus, crezi ca nu mi-am dat seama ca ma placi? Eu am spus ca nu e adevarat bine oricum deja isi daduse seama. Si pana sa plecam diriginta mi-a spus de fata cu el ca si ea si-a dat seama ca il plac. Ea e si psiholog si a spus ca si-a dat seama de asta prin priviri. Nu stiu dar radem împreuna, e super dragut. Îi place sa ma faca geloasa. Se uita mai mereu la mine. Si sta mai mult pe langa mine. Chiar îl plac nu vreau sa îl pierd pentru nimic in lume. Ce credeti oare ma place si el?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cel mai probabil te place si incearca sa te enerveze vorbind despre alte fete. In plus, a spus ca esti frumoasa si ca unii baieti au impresia ca fetele frumoase au iubit. Mie mi se pare ca la tine s-a referit. Eu zic sa ii spui ca il placi

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca va trebuii sa inveti sa nu mai ai comportamnt de copil prostut si razgaiat, fiindca gelozia aia nu-si are rostul la anisorii astia si nici nu te va ajuta in viata, decat sa pierzi ce-ti va fi mai drag.
gelozia este o boala grava care necontrolata si indepartata, iti va aduce numai necazuri si nefericire in viata.
Eu spun ca trebuie sa intelegi un lucru elementar: baietii nu sunt papusi si nu pot fii fortati sa faca ce doresti tu.
Atat baietii cat si fetele, au preferinte sa placa pe cine vor, asa ca fiecare are dreptul sa aleaga pe cine-i place si sa faca ce doreste.
Cand vei intelege acest lucru, nu vei mai face crize inutile de gelozie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, ti-am oferit raspuns pe tema asta la intrebarea precedenta care era tot despre asta.
Mai citeste-l o data.

| ACTH a răspuns:

Marturiseste-i si vezi ce iese. Cel mai simplu este sa ii spui ce simti.