| shadow23 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti filmul de dragoste care v-a placut cel mai mult si sa-l argumentati? [de ce v-a placut]

Răspuns Câştigător
| Just Kiddin' a răspuns:

Mie mi-a placut cel mai mult "a walk to remember" pentru ca este foarte profund, arata cum iubirea unei fete cinstite poate schimba un baiat. era acolo o replica foarte frumoasa: "OUR LOVE IS LIKE THE WIND. I CAN'T SEE IT, BUT I CAN FEEL IT!". probabil unul dintre cele mai expresive filme de dragoste despre adolescenti. este foarte bine facut din punct de vedere artistic si chiar daca nu arata ca ea moare, fapt sugerat subtil prin singuratatea lui, iti stoarce rauri de lacrimi. de asemenea actorii (Mandy Moore si Shane West) s-au potrivit perfect in rolurile astea. sad

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

The Notebook si Serendipity. In primul vezi iubirea la maxim, lupta pentru sentimente, la un moment dat lupti cu tine insuti. In Serendipity vezi cat de frumos lucreaza destinul. E ceva special, sa vezi ca esti facut cu adevarat pentru a intalni o adevarata persoana.

| JustMe a răspuns:

A walk to remember e superb:X
Si mi-a placut mult si twilight, the notebook si another cinderella story

| lays a răspuns:

Cel mai frumos film de dragoste.pai mie imi plac 2 foarte mult.nu ma pot decide.primul ar fi serendipity: filmul asta m-a facut sa cred in destin, e special, e o poveste minunata. iar al 2-lea e twilight.sa simti o asa iubire pentru cineva e aproape imposibil.cand am vazut filmul la cinema, am inceput sa plang. e o poveste impresionanta. e vb de multa pasiune, dar fara sex, sau mai stiu eu.se saruta doar de vreo 2 sau 3 ori, atat.in rest, iubirea se citeste in ochii lorhappy

| Alina a răspuns:

The notebook mi-a placut cel mai mult pentru ca atunci cand l-am vazut mi se potrivea si a fost foarte emotionant, mai ales la sfarsit :X

| hd04wbw a răspuns:

Serendipity cu John Cusack si Kate BECKINSALE.
Cel mai tare film.

| Vero1996 a răspuns:

-Romeo & Julieta e superb si actorii au interpretat foarte binelove struck E foarte multa dragoste si drama e ca un fel de iubire interzisalove struck Sfarsitul insa e cam trist...Romeo se otraveste sh lesina... Julieta crd ca a murit sh isi baga un cutit in inima sh Romeo se trezeste sh o vede moarta sh se omoara sh ellove struck merita vazut!

| bebitica a răspuns:

Daaa..." a walk to remember". dar si "if only" - unde e vorba de a invata sa apreciezi pe cine ai langa tine pentru ca pe urma il poti pierde. Astea 2 m-au impresionat f mult.

| Dutzy a răspuns:

Wuthering Heights 2009.
Iubirea prohibita a doi oameni care sunt facuti unul pentru altul, dar ajung sa se distruga reciproc.