| Anee_1925 a întrebat:

Buna puteti sa-mi spuneti cum puneti voi smile cind dati intrebari inca nu stiu funda? o dau

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O sa-ti las niste link-uri cu emoticoane, care pot fi folosite pe TPU, desi cateva (foarte putine) din aceasta lista nu functioneaza pe acest site. Deci:
http://www.fetesibaieti.ro/yahoo.html
http://www.ymlover.com/lista-cu-emoticoane/.
Sa fii atent/a, sa lasi un spatiu inainte si dupa fiecare emoticoana. In caz contrar, nu-ti va iesi ceea, la ce te asteptai.
Emoticoanele sunt formate din semne, iar aici, pe TPU, raportul intre minuscule SI semne + cifre + majuscule este limitat. In concluzie, daca vei dori sa folosesti mai multe emoticoane intr-o postare scurta, nu vei fi lasat/a sa faci acest lucru - robotelul modereaza totul automat.
Inca o remarca importanta: emoticoanele nu functioneaza (raman ca semne), daca sunt folosite in aceeasi postare cu un link. Ca dovada: :D, 8-> (apar asa, pentru ca am folosit link-urile in aceasta postare).
Cam asta e tot, ce ar trebui sa stii, inainte de a folosi emoticoanele pe TPU.
Succes! Numai bine!

| DeEAஐ a răspuns:

Wtf?

| Teddy7139 a răspuns:

: D asa doar ca fara pauze ine semne.