| nimeni010 a întrebat:

Buna rog ajutor, o sa trec direct la subiect; Am 1.60 inaltime, 57 kg si 16 ani jumate ( despre aspectul fizic in afara de faptul ca sunt scund ma simt multumit deoarece am facut fotbal ) credeti ca mai pot creste? Prietena mea este cu putin mai inalta ca mine`e cu 2-3 cm si mi-as dori sa fiu mai inalt nu doar din cauza acestui lucru dar si datorita faptului ca marea majoritatea prietenilor sunt mai inalti ca mine`e si ma simt destul de aiurea.

Ps: as dori niste sfaturi, orice!

, multumes anticipat

4 răspunsuri:
| Happiness_8100 a răspuns:

Organismul tau se va schimba paa la vreo 23-25 de ani asa ca nu trebuie sa iti faci griji, cunosc un baiat care era scund in copilarie, si acum e in echipa de baschet, are vreo 1. 85-1. 90happy
Pai te poate ajuta un stil de viata sanatos.Nu fuma(am auzit de undea ca opreste cresterea), nu bea si mai ales nu te droga! Fa sport, daca spui ca ai facut fotbal fa in continuare, sau poti incerca un alt sport care te tenteaza.
Iti pot recomanda Spirulina, este un supliment alimentar pe baza de alge, foarte bun care are o multitudine de beneficii.Eu l-am cumparat ca sa imi regleze metabolismul si sa imi dea energie (din cauza ca nu am timp sa mananc dimineata mereu, sunt somnoroasa), si ma simt un pic mai vioaie, si pielea a devenit mai fina. Dar mai ajuta sa slabesti sau sa te ingrasi(cine cum are nevoie), si cica sporeste cresterea. Poti incerca, nu ai nimic de pierdut, este un supliment care nu are ce sa iti faca rau, e pe baza de alge naturale, sunt oameni care o iau ani intregi, dar inainte sa te grabesti sa o cumperi, documenteaza-te binisor, in caz de orice caz!
Iti urez Succes, si nu te ingrijora, totul va fi binehappy

| ade_9971 a răspuns:

Pai incearca sa te apuci de ceva sport...nu stiu handball sau ceva de genu altceva nu-mi vine in minte
si oricum daca prietena ta te iub cu adv nu o so intereseze ca esti mai mic ca eatongue
succes oricum:*

| denver a răspuns:

Salut.Iti recomand sa te duci cat mai repede la un doctor de specialitate.Inca mai poti creste.Si du-te la inot.Incearca sa dormi cel putin 7 ore p fiecare noapte si sa stai intins cand dormi. Funda?

| Mihaela_1301 a răspuns:

Pai, te inteleg, daca vrei sa fii mai inalt sau cel putin sa pari mai inalt, poarta pantofi de barbati cu toc mare