| Iheartshoes a întrebat:

S-ar putea sa para o intrebare banala dar chiar am nevoie sa stiu. La ce se refera termenul de "pantera" ( nu animal, cand numesti o fata asa)?
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Pantera „se apropie mult de femeie prin forma corpului, a spiritului, a obiceiurilor", pentru că, atunci când e frumoasă, e ca aceasta: „Gâtul foarte lung şi subţire, pieptul încadrat de coaste mici, spatele lung, fesele şi coapsele cărnoase, laturile şi burta mai degrabă plane...