| lolita_8716 a întrebat:

sambata asta am fost la toaleta sa fac trebuie mare si cand m-am sters aveam numai sange pe hartie. app am numai 10 ani... mi s-a intamplat de 2 ori ce sa fac? e ceva grav?

Răspuns Câştigător
| BlackVeil a răspuns:

Nu cred ca ti-a venit... Poate esti constipata, asa pateam si eu cand eram de varsta ta si mancam numai uscaturi (nu-mi placea ciorba deloc)!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate ti-a venit ciclu, mai sunt si fete mai bine dezvoltate carora le vine ciclu mai repedehappy spune-i mamei tale, ea va stii mai bine ce s-a intamplat.
P. S. nu trebuie sa-ti fie rusine de mama taoh go on

| fluturas a răspuns:

Ti-a venit ciclul happy, spune-i mamei tale si o sa-ti spuna ea ce ai de facut, nu e grav, e normalwinking

| ascovit a răspuns:

Cel mai probabil ti-a venit "scufita rosie" adica ciclul. nu e nimic neobisnuit la varsta ta. adica sunt si fete la 10 ani mai bine dezvoltate:-D

spune-i mamei tale. nu trebuie sa-ti fie rusine

| thegreatgatsby a răspuns:

Nu e nimic grav

| TeooTeo a răspuns:

Ti-a venit ciclu draguta
spune-i mamei repedelove struck
fudita?

| iamaprincess a răspuns:

Hmmm am vazut mai multe raspunsuri cu,, ti-a venit ciclu'',,, scufita rosie'' etc.etc.Cel mai bine ar fi sa iti pui un tampon si sa vezi daca va mai curge inseamna ca ti-a venit intr-adevar, daca nu inseamna ca te-ai sters cu prea multa duritate... Daca prima situatie e adevarata anunta-ti mamica si zii ca ti-a venit ciclul.:*

Sper ca t-am fost de folos si succes!:*

| lolita_8716 explică:

Da, dar asta se intampla numai atunci cand sunt la toaleta in rest nu.