| AnonimHD a întrebat:

Buna seara TPU. Am auzit de multe ori ca urina este buna pentru cosuri.Momentan nu as vrea sa incerc deoarece nu stiu un raspuns sigur si concret.
Eu momentan in fiecare dimineata si seara ma dau pe cosuri cu ceai de musetel + lamaie si zeama de pepene[de 2 zile incoace].
Ce spuneti? E suficient acest tratament pe care il aplic?! Sau ar fi cazu sa incep un tratament cu urina? [mentionez ca nu am o acnee grava, dar am niste cosuri pe frunte care ma supara rau]
Daca da dati-mi sfaturi si spuneti-mi cand si cum sa o folosesc.
Funda

Răspuns Câştigător
| Lyiia a răspuns:

Buna!
EXACT tratamentul asta mi l-a spus si mama. Aveam probleme cu acneea si era destul de rusinos.Cand am auzit de acest tratament mi s-a parut scarbos si credeam ca e o gluma.Insa am incercat si eu.Si peste 1-2 saptamani deja s-au retras cateva cosuri.Ma dadeam pe fata de fiecare data cand urinam.Acum nu mai am probmele, doar cate unul-doua, insa la mine a fost pubertatea.Depinde cati ani ai. Daca mai vrei informatii da-mi un mesaj privat.
Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu încerca ceva care poate agrava situația. Eu îți recomand unguentul de gălbenele (se găsește la plafar) care usucă coșurile și le face să dispară într-un timp scurt. De asemenea, pentru tratarea și dispariția semnelor lăsate de acnee/coșuri, recomand tinctura de propolis pe care o vei aplica pe zonele respective, cu ajutorul unui bețișor, în fiecare dimineață și seară.
Baftă!

| MLSS a răspuns:

Se spune ca urina de fata virgina e buna...
nu incerca mai bine!straight face
nu e sigur si nici nu cred ca e ok.nu are logica.

| stefan14 a răspuns:

Eu te sfatuesc sa mergi pana la farmacie si sa-ti iei un Zineryt si sa-l folosesti.nu te mai lua dupa leacuri babesti ca deja mi se face greata...
Ps. Nu costa mult, cam 30 de lei.

| eaespeşăl a răspuns:

E o alifie ce se num aciclovir si am auzit de la matusamea ca este ff buna si nu costa nici mult 10 lei si ceva sper ca ti-e d folos

| yomotherfucker a răspuns:

Pf...nu cred ca e folositoare.eu nu as folosi'o.e f bine ca ai dat cu ceai de musetel, si toate chestiile astea spala'te si pe fata si sunt un fel de creme pentru cosuri f eficiente mai ales daca ai tenul putin gras daca ai agnee.happy succes nu'ti recomand!