| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU!
Am o mica problema...
Maine incepe scoala, si eu sunt in Italia. E primul meu an de scoala aici, si am emotii super mari. Mi-e frica... daca nu voi fi acceptata, daca voi fi privita aiurea...Mai ales ca eu sunt intr-un orasel din Piemonte, regione unde sunt cam rasisti
ce sfaturi imi dati? cum e scoala aici?
va multumesc mult

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Bună,

Fii naturală, nimănui nu-i place o persoană falsă. O să îţi fie mai greu la început dar o să te acomodezi.

Baftă!

| TheZozotex a răspuns:

Hey in aceiasi situatie sunt si eustraight face...Primul an de scoala in spania...chiar nici eu nu stiu ce o sa patesc.Sa speram ca o sa iasa binehappy

| Nicole_8267 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa fii mai simpla, si mai prietenoasa cu toti...si te vor accepta asa cum esti