| AliceIDK a întrebat:

Buna-seara TPU!

Am si eu o problema. Imi place de un baiat, dar nu stiu sigur daca si el ma place :

-vorbeste cu mine mai mult decat cu celelalte fete
-ma baga in seama, in ore
- imi atrage atentia, in pauze
- imi pune porecle
-cateodata ma intreaba lucruri personale, cand ne intalnim pe strada, de exemplu.
- si cateodata imi ia apararea, dar nu ca toti ceilaalti..

Acestea sunt cateva semne ca m-ar placea, dupa mine. Voi ce parere aveti? Ma place un pic, sau suntem prieteni buni?

Btw, cum pot afla sentimentele lui fata de mine? Face2face mi-e teama sa intreb, iar daca rezultaatul e negtiv ma voi face de ras.

Multumesc Anticipat!

2 răspunsuri:
| OnStepToDie a răspuns:

"Cu rusinea mori de foame", iti place de el si punct, pune-ti curajul la munca, spune-i in fata daca nu ai atat de mare tupeul, spune-i virtual, ca sigur vorbiti si asa, explica-i ca simti ceva pentru el, intreaba-l daca sentimentul e reciproc si daca nu este, incearca macar sa ramaneti prieteni, doar daca vrei. Risti putin, dar trebuie, daca te gandesti cati baieti ar intra in pamant de rusine pentru ca au intrebat o fata si raspunsul era negativ. Fi tu curajoasa daca el nu e, fa tu primul pas, asta cu "intrebatul" e un orgoliu, - nu vreau sa il intreb eu, sa ma intrebe el/ea- serios, am trecut prin asta si nu aduce bine.In fine, sper ca raspunsul meu te-a incurajat si ajutat :* bafta love struck

| Raluuca08 a răspuns:

Trebuie sa ai un pic de tupeu si totodata curaj sa deschizi acest subiect (sa vorbiti deschis despre ceea ce se intampla intre voi). "Daca nu risti nu castigi!" Fa tu primul pas.Cel mai bine e sa vorbiti fata in fata asa ve-ti sti exact ce si cum ramane in continuare. Nu va mai ascundeti dupa deget ca nu are nici un farmec. Bafta