| Loredana96 a întrebat:

sint cu el de 6 luni. Duminica am facut ceva si regret asta.Am esit in oras cu prietena mea cea mai buna si el cu prietenul lui cel mai bun.Ei doi erau prea distrati iar eu nu prea am avut dispozitie.Prietenul lui cel mai bun facea glume pe seama mea iar el se ridea.Ambii erau distrati din cale afara iar eu m-a saturasem i-am spus lui de vreo 2 ori sa se linisteasca dar el parca nici nu ma auzea.Nu m-am putut abtine si i-am facut in citeva cuvinte cam urite si am plecat.Acum el e suparat pe mine.Luni i-am scris salut iar el mi-a raspuns peste o ora, l-am intrebat:ce faci? iar el mi-a raspuns:Stau si atit.Ieri nu mi-a scris nimic, si astazi tot.Imi pare rau pentru ce am facut dar asta e prima data cind am gresit in relatia asta.El a gresit de mai multe ori.Printre care a vazut o fata noua in cartierul nostru si i-a scris pe mess ca vrea sa fie cu ea impreuna si ca pe mine nu ma mai iubeste si o sa ma paraseasca de dragul ei. Dupa aia am esit toti 3 si el a cunoscut-o pe ea in fata si a facut ca e foarte distrata si nebuna si si-a cerut scuze pentru tot ce a facut acum acea fata sufera si vrea sa fie cu el si in fiecare zi il intreaba de ce el nu vrea sa fie cu el iar el ii spune:pentru ca ma iubeste pe mine.
Mi-a demonstat de multe ori ca ma iubeste.
Dar eu acum nu stiu ce sa fac.Prietenii imi spun ca sa astept sa ii treaca supararea si sa vad cit va rezista el pentru ca pina la urma el e baiatul si ar trebui sa inteleaga ca la nervi poti spune multe.
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Si eu cred ca ar trebui sa iti ceri iertare dar sa ii spui care a fost problema de ce te-ai enervat daca crezi ca e bine poti sa il lasi sa vezi poate ii mai trece supararea.Aceasta e parerea mea deci u sti ce sa faci.

3 răspunsuri:
| DaNeo a răspuns:

Spune-i doar un vechi proverb : nu-i face altuia ce tie nu-ti place
intreaba-l el cum s-ar simti ca t si prietena ta sa radeti de el si dupa ce iti da raspunsul: da (daca esti sensibila) spune-i ca pe tine te-a durut mult mai mult cu toate ca i-ai zis sa termine si daca zice nu spune-i: pai vezi cum crezi ca mam simtit eu?

daca tot nu rezolvati asa eu zic sa va impacati inturn stil clasic... ducetiva la un suc, pizza sau chiar cina si sa discutati daca va ignorati logic ca nu va rezolvati problemele doar adaugati altelewinking

| Mariaintreaba a răspuns:

Eu, sincer cred ca ar trebui sa iti ceri scuze, dar fata in fata! Explica-i ca nu esti genul de fata care accepta sa fie bataia de joc a altora si ca daca ar fi fost in locul tau, ar fi facut la fel, chiar daca nu recunoaste (sunt sigura de asta pentru ca e adevarat ) happy sper ca te--am ajutat, si a fost doar parerea mea!

| UserAnoniM a răspuns:

Mie mi se pare ca daca tu il iubesti si el te iubeste nimic nu ar mai trebui sa te deranjeze.Cind doua inimi se iubesc pentru ei nimic nu este mai important iar daca unul a gresit iar celalalt il iubeste el neaparat va ierta.Nu iti fa griji! Asteapta 3 zile si comportate ca de obicei.Arata-i ca il iubesti! Intilneste cu fata cea noua si spune-i ca vrei sa prietenesti cu ea. Dupa care cu timpul fara graba ii vei spune despre sentimentele tale. Daca ea va fi cum se cade ea va intelege ca va trebui sa va lase. Sper ca te-am ajutat!happy