| sweetgirlroxy a întrebat:

stiti ceva statusuri?
1. funny
2.de dragoste.

Răspuns Câştigător
| Wut a răspuns:

Priveste in jur.ESTI UNIkA, gaseste UNIkUL si nu mai privi in jur!
Nu conteaza cat ma iubesti... atat timp cat te prefaci!
Unii oameni cred gresit ca opusul dragostei este ura, eu cred ca este indiferenta
Daca as spune ca te plac, te-as minti … TE IUBESk!
O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor. si s-a prefacut intr-un vis de amor...
E o nebunie sa urasti toti trandafirii, doar pentru ca te’a intepat un spin!
Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi...
Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita!(Pascal)
Ce e dragostea? Nevoia de a iesi din tine insuti.[Ch. Baudelaire]
Ce sublima copilarie este si amorul! (Al. Dumas - fiul)
Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua...
Sarutul tau inca il mai simt pe buze. ma faci sa plutesc atunci
Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc
Cea mai stranie formã de a îndepãrta pe cineva este a sta lângã el si a sti cã nu-l vei putea avea niciodatã.
Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata.(John Gay)
Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi?
Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi
Adesea, oamenii uita ca una din componentele importante ale dragostei este vointa de a iubi.
Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine...