| unknown_8052 a întrebat:

stiu ca suna penibil DAR cine ar trebui sa plateasca de exemplu filmul, inghetata, mancare la o intalnire? fata sau baiatul? sau fiecare isi plateste partea? cum ar fi corect?

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Hmm
Eh trebuie sa platesti tu ca esti cavalerwinking
Dar ai grija ca unele sunt profitoare
Vai de mama aleia care o incerca sa profite de mine
:X
Orcum cu rusina in ziua de azi mori de foamewinking
Asta e cert
Invata'te sa spui tot verde in fata
Ca daca vede ca esti fraier si taci
Te mananca de bani dupa iti da cu sutu'n co@1e

| RoxAnana a răspuns:

Pai prima data se face in felul urmator:u sa ai bani la tine si cand e sa platiti u iti scoti partea ta si el daca insista (normal) il lasi sa plateasca.asta prima data pe urma nu trebuie sa profiti numai platind el. ar trebui sa va intelegeti. ori platiti fiecare partea sa ori toata nota si data viitoare plateste celalalt.

| Cherry56 a răspuns:

Baiatul, asa se cuvinehee hee da nah trebuie sa insiste si fata sa plateasca si el so refuze ca daca nu inseamna kai nesimtita worried

| Alina0491 a răspuns:

Buna... Sincer. cred ca baiatul trebuie sa plateasca insa nu e o regula... si ca fata trebuie sa platesti ca asa trebuie. Dar daca ai un iubit care sub nici o forma nu te lasa sa platesti, atunci nu ai ce face decat sa accepti sa plateasca el. E indicat sa ai intentia de a plati. poate iti platesti tu, poate nu.

| Mike959 a răspuns:

De regula daca inviti o fata la un film, un suc etc, normal ar fi ca baiatul sa plateasca, daca iesiti pur si simplu ca doi amici, atunci fiecare isi plateste!