| raduubestradu a întrebat:

Sunt baiat am 15 ani si doar 1.58 in inaltime.ce pot face ca sa mai cresc in inaltime? mai sunt sanse sa mai iau niste cm in inaltime? mentionez ca am parintii inalti(tata-1.80,mama 1.60)

4 răspunsuri:
| xXxMeLexyxXx a răspuns:

1)Cresti pana la 18 ani deci te poti face inalt cat ''blocu''
2)Mananca multe fructe si legume bogate in vitamine.
3)Fa un sport:baschet sau inot.

| τττ a răspuns:

Baietii cresc pana la 18-19 ani. Fetele se dezvolta mult mai repede decat baietii. Poti sa practici un sport ca sa te inalti, ca de exemplu:handball, basket, volley.

Eu una, practic handball de 2 ani.Cand m-am dus prima oara aveam 1, 53-54 si acum am 1, 60 happy

| Wehes a răspuns:

Fiecare se dezvolta in felul sau. Mananca sanatos cu mai multe proteine si vitamine si fa sport. Daca mai intreba ce sporturi, ti-as spune : Baschet si Inot!
Bafta la crescut laughing

| TPT a răspuns:

Sigur ca o sa mai kresti in inaltime
pina la 18 ani o a reusesti laughing)