| ingropata239 a întrebat:

Buna, sunt clasa a 8 a, in septembrie va trebui sa ma mut in TImisoara (sunt la aprox 30km distanta) si eram curioasa daca stie cineva daca se poate sta la un camin studentesc cand esti elev. Daca nu se poate probabil voi sta la un camin de la liceu desi liceul la care merg e destul de departe de orice camin.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, este imposibil asa ceva.
Copii minori nu au voie sa stea in caminele studentesti, fiindca acolo stau numai studenti (de peste 18 ani), de la facultatea de care apartin.

Minorii de liceu stau la caminele scolare sau ale acelui liceu, sub stricta supraveghere a unui pedagod si portar, care are reguli clare si serioase sa va supravegheze si sa va controleze, ca la ora 9 seara, sa se inchida usa caminului si s anul mai iasa sau intre nimni in camin.

| Robert2526 a răspuns:

Nu poti sta la caminul studentesc, doar la caminul liceului