| deea16_3869 a întrebat:

sunt clasa a 8-a si anul acesto voi avea un banchet. stiti acela de sfarsit de clasa a 8-a. As vrea sa ma imbrac intr-o rochie pana la genunchi ( am 1.50) ce imi recomandati? imi puteti arata si niste rochii? mersi mult :*

Răspuns Câştigător
| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Nu purta rochii pana in pamant pentru ca asta nu te va avantaja,.

am gasit si sinstesite-uri cu rochii care cred ca sunt potrivite pentru tine si sper sa iti placa http://www.biensavvy.ro/......il_8_a.jpg

http://www.bizoo.ro/img/Rochii-banchet/img360/sale/3379171_1239093632.jpg

http://media.photobucket.com/......rawang.jpg

http://nana.kaz3.info/rochii-pentru-banchet-2009.html

si alte sfaturi : Lacul de unghii a devenit un adevarat accesoriu in ultima vreme, toate marile companii de produse cosmetice dezvaluind pietei nuante fascinante. Unghiile ingrijite

Fondul de ten trebuie ales in functie de culoarea pielii. De foarte multe ori cele care au un ten cu probleme au tendinta de a folosi fond de ten din abundenta intr-o culoare cu doua trei tonuri mai inchise de cat ar fi normal. Acest fapt vine din dorinta de a acoperi foarte bine toate imperfectiunile. Este o ideea cat se poate de gresita, deoarece incarcarea tenului cu un astfel de fond de ten, nu face altceva decat sa-i confere un aspect inestetic, de masca. Cel mai bine e sa alegi un fond de ten fluid si cremos, intr-o culoare cat mai aproapeiata de culoarea naturala a pielii

La machiajul unui ten cu imperfectiuni, este obligatorie folosirea pudrei. Pudra va fi una transparanta, se va aplica cu o pensula speciala, pentru o buna uniformizare, iar rolul acesteia este acela de a inlatura luciul tenului. Se va folosi de asemenea si o pudra pentru obraji, intr-o culoare trandafirie

Machiajul ochilor trabuie facut astfel incat sa-i evidentieze cat mai bine. Pentru asta foloseste un creion dermatograf pentru contur, si un fard in nuante deschise, usor sidefat. Mascara din abundenta pentru definirea genelor, si pentru a avea cat mai multa expresivitate in privire. Pentru buze alege un ruj lichid, intr-o culoare naturala

site-uri cu pantofi pentru banchet : http://www.elady.ro/showphoto/galerie-moda/3898_modelesandalemireasa16.jpg

http://www.ceimbracazi.ro/......00x300.jpg

http://4.bp.blogspot.com/......80+ron.jpg

http://www.haine-lux.com/wp-content/uploads/2008/07/pantofi-dior.jpg

paa

pop:*

9 răspunsuri:
| bianca a răspuns:

Parerea mea e ca te-ar avantaja mai mult o fusta mai scurta simpla si un top mai elegant cu niste sandalute cu toc.vei arata super!
daca esti blonda iti poti lua un top negru cu o fusta alba sau albastru deschis sau roz.
daca esti bruneta un top mov sau verde.
acum depinde si ce culori iti plac.
sandalutele sa fie neaparat cu toc!
succes si sa fi cea mai frumoasa:*

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Scz m-am incurcat acolo laughingrolling on the floor vroiam sa scriu doar site-uri

| Ea.e. a răspuns:

Ai 1. 50 la clasa a8a?! :-o

| mariapow a răspuns:

Pana la ghenunchi in niciun caz, te va face mai mica decat esti... o fusta mini sau un lunga(eu as alege o rochie lunga cu imprimeu floral si cu un decolteu nu foarte adanca cu un machiaj natural si poate o mica floricica sau un accesoriu dragut pentru par ) asa ai fi mai originala si in picioare niste sandale romane (asta daca este varalaughing

| Adela_9686 a răspuns:

Daca ai 1. 50 ar trebui o rochie scurta ( gen mini) sau una lunga, trebuie sa eviti rochiile intre pntru ca te fac mai mica de inaltime

| Adela_9686 a răspuns:

Iar rochii uite ceva aici file:///C:/Documents%20and%20Settings/pc/Desktop/3209_9_1218203478.jpg

| Adela_9686 a răspuns:

Daca vrei sa vezi rochii intra pe google si scrii rochii scurte sau lungi si iti apar mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceao si eu termin clasa a 8 si nu stiu ce rochita si pantofi sa-mi eau... daca puteti imi dati ceva idei...:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Ea.e : Da frate e in clasa a 8 si are 1.50, si ce? Mai bine decat sau aiba 1.80, sa fie mai mare decat un baiat.