| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Sunt clasa a 8a, iar la anul voi merge la liceu. Vreau sa ma fac placuta printre colegi inca din primele clipe, si sa ma imprietenesc cu majoritatea. Firea mea este una mai timida.
Ce pot face astfel incat noii mei colegi sa-si faca o impresie cat mai buna?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Zennooonn a răspuns:

Buna! Ai spus ca esti timida.pai incearca sa scapi de calea asta si fii cat mai amuzanta.Sa nu faci fite.Incearca sa te imprietenesti cu o fata. Asta e cel mai usor. Daca la prima vedere ti se pare ca fata e ok atunci intreab-o:buna, cum sta treaba pe aici? Glumele sunt o sursa buna de "condimentat" discutiile si o sa pari si tu mai de treaba dar toate glumele au o limita( sa nu faci glume deplasate). Impreuna cu prietena ta puteti sa prindeti curaj ca sa integrezi mai bine. Cand discutati in grupul la inceput incearca sa-i asculti ca sa le "ghicesti" caracterul.
Sper ca te-am ajutat!
Pa-Pa!
Fundita? :*

| Miiimi a răspuns:

Pai si eu sunt in aceeasi situatie.Zambeste mereu, fii vesela si ai incredere in tine, fii respectoasa si nu injura.Nu toata lumea o sa te placa pentru ca asa e la liceu.Si un lucru foarte important: fii tu insuti.Bafta :*