| BlackMusic a întrebat:

Sunt clasa a 8a, si deja incep sa ma tem. Nu stiu la ce liceu sa merg si nici ce vreau sa devin. Stiu doar ca imi place foarte mult biologia, istoria, romana, chimia si denenul. Le ADOR pe toate. Ador sa desenez, si istoria mi se pare super interesanta. Cred ca as sta zile si as citi carti despre tot ce tine de istorie. La biologie, chimie si romana iau 10 cu usurinta, prind tot din clasa si nu mai e nevoie sa invat. Dar cu toate astea eu tot nu stiu la ce ma ajuta pe mine. M-am gandit sa merg la un liceu cu profil filologie si apoi la facultatea de medicina dar cineva mi-a spus ca nu ar fi o idee buna si ca o sa imi fie greu. Deci. ceva optiuni?

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Peste tot o să fie greu fă ce îți place și te pasionează, adică ceea ce faci tu în plus adică dacă îți place biologia de exemplu faci experimente sau îți place să citești articole despre nu faptul că prinzi din clasă înseamnă că îți place, ci ceea ce faci tu pe cont propriu.
Alege ce îți dorești că dacă faci ce zice altul și e greu, o să urăști mai rău decât ceea ce îți doreai tu.