| dianaaaaa01 a întrebat:

Bună! Sunt clasa a8 a și îmi doresc să dau probele pentru clasa intensiv engleză. Este greu testul sau depinde de liceu? Dezavantaje/avantaje.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu este deloc greu, decat daca nu stii nicio boaba de engleza, scenariu care nu ar trebui sa se intample, ca doar ai studiat atatia ani pana in clasa a VIII-a, nu? Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu profesoara/profesorul tau de engleza sa te ajute cu vreo culegere care iti ofera variante de proba.Gasesti inclusiv pe youtube.Cu cat te pregatesti mai temeinic cu atat vei avea mai multa incredere in tine.Succes!

https://scoalagimnazialavoievodneagoebasarab.wordpress.com/......v-engleza/

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă știi - e ușor, altfel e extrem de greu