| bunicisibuni a întrebat:

Sunt clasa a8-a si urmeaza sa dau examenele. Imi e tare frica ca nu o sa intru unde vreau(mate-info), dar nu stiu de ce pentru ca ma descurc la mate si la romana de asemenea+ca fac si meditati cu unii dintre cei mai buni profesori din oras. De ce imi e frica? Nu sunt de olimpiada, dar de 8-9 la general tot sunt. Pentru a ajung eunde vreau am nevoie de 8 si ceva. sad De ce imi e frica? Toti colegi si profesori imi spun ca intru acolo numai mie imi e frica. Ceva sugestii?

2 răspunsuri:
| Petre_Razvan_1994 a răspuns:

Gandeste-te ca nu conteaza unde intrii
Gandeste-te doar sa obtii nota mare in examene si medie buna
Si eu vreau tot mate-info dar eu iti sugerez sa te gandesti bine pentru ca am auzit ca o sa fie bac0ul mai greu.
Sper ca te-am ajutat
Funda? rolling on the floor :*

| Zunniiiii a răspuns:

Teama fiecarui elev de clasa a 8a laughing) Am trecut toti prin asta. Pai, incearca sa lasi teama la o parte si sa inveti chiar mai mult si gandesti pozitiv. Tu invata, sa fii pregatit pentru examene, chiar daca o sa fie greu sau usor, nu sa stai pe banuiala ca "Anul trecut a fost greu, acum va fi usor." O sa ajungi unde vrei tu, daca te straduiesti!