| cristina_4037 a întrebat:

sunt cristina, si vroiam sa va intreb ceva, dar mai intai sa va povestesc. Locuiesc la bloc, si am un vecin cu care pana acum nu am avut mari tangente, dar vara asta m-am angajat si am ajuns acasa numai pe la 23-24 acasa.De vreo luna in fiecare seara cand vin il vad in fata blocului, ori singur, ori cu cineva, si ii zic buna, ii zambesc, el la fel...si apoi intru in bloc si gata asta a fost, si de cand il tot vad a inceput sa imi placa de el. Dar nu va imaginati k are 17-18-19 ani...are in jur de 23-24...eu am 18.Ieri seara era singur si mi-a fost rusine sa intru in vorba cu el. Nu stiu ce as putea sa ii zic ca sa nu ii para ciudat, daca decat ne salutam cand ne vedem si cam atat...Acum vin intrebarile.Pentru fete: 1. Ce a-ti face voi in locul meu? Si nu spuneti ca a-ti intra in vorba cu el si ca a-ti avea tupeu...
2. Ce subiecte a-ti putea aborda cu el, voi de 18 el avand 23-24 de ani, prima data dupa ce ii zici buna? Pentru baieti: 1. Daca a-ti fi in locul lui cum v-as putea atrage atentia? 2. Daca a-ti fi in locul lui, ce intrebare ar trebui sa pun pentru ca voi sa continuati, nu doar cu "bine" sau "obosit", ci sa avem mai multe de zis amandoi astfel incat sa petrecem vreo 5-10 minute impreuna in fata blocului?
Cred ca v-ati plictisit citind ditamai articolul, dar sper ca cineva il va citii pana la capat si imi va raspunde, si ca imi va fi folositor. Va pup, multumesc pentru sfaturi(anticipat)!

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

¨Buna. ce faci? ¨. e de ajuns sa intri in vorba cu el.Si in plus nu mai pune atata accent pe diferenta de varsta, are doar 5 ani mai mult ca tine.
Daca are chef de vorba si intr-adevar ii place de tine o sa urmeze o discutie.
Ce ai de pierdut.incearca.

9 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Daca voi deja ati inceput sa va salutati asta este un lucru bun.Intreaba'l ce face, trebuie sa intri cu el in vorba ca altfel nu se poate.Sau daca vrei sa-ti fie mai usor prima data fa rost de id'ul lui.Iti va fi mult mai usor sa schimbi 2-3 vorbe cu el pe mess si dupa sa va vedeti si sa vorbiti fata in fata.Intreaba'l ce ii place sa faca, daca are un loc de munca...noi degeaba iti spunem acum ce sa vorbesti cu el pentru ca atunci cand vei vorbi cu el totul va veni de la sine.Amandoi o sa gasiti voi un subiect de discutiehappy
P.S.trebuie sa fii naturala, sa fii tu insuti!happy

| BlueDreams a răspuns:

Da, vad ca ai nevoie de un sfat.Pai,cel mai bine ar fi ca atunci cand te intorci de la serviciu si il gasesti in fata blocului sa-i spui:"Tot pe aici stai? Pe cine astepti?", sau ceva care sa te ajute sa intri in vorba cu el.Eu iti urez mult Succes! 1si sa ne spui daca ai reusithappy

| cristina_4037 explică:

Cum ar fi sa ii pun biletele in cutia postala big grinlaughing?

| alexuzha a răspuns:

Are dreptate doata incearca sa faci asa si poate ca o sa purtati o conversatie.

| julliano a răspuns:

E simplu. Daca spui ca ajungi la ora aia tarzie acasa, nu ai decat sa il saluti si sa ii zambesti ca si pana acum, intrii in scara, stai vreo 30 de secunde, apoi iesi si il prinzi de cot si ii spui "vai, am uitat ceva la lucru, si mi-e cam groaza la ora asta sa merg si iar sa ma intorc singura pe drum, nu vrei te rog sa ma insotesti?" happy Apoi ai timp dus-intors sa il vrajesti :pp Daca ai job departe, schimba povestea, cauta o prietena mai aproape, spui ca ai de ajuns la ea dupa ceva, ca te-a sunat cand erai in scara. Da-i bice! garantat 100% functionat laughing

| dragosh a răspuns:

De limbajul trupului ai auzit?laughing cand te intalnesti cu el(seara la 23-24) cand vi de la munca. daca il vezi mai ales singur si daca spui ca te saluta si il saluti. poti sa il intrebi diverse:spre ex ce mai are el prin frigider ca tu esti in lipsa de idei.in timp ce discutati joaca'te cu parul tau. da'i niste semnale ca ai vrea sa continuati discutia.eu stiu sunt mai multe chestiiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca deja va salutati, eu zic k e deja un lucru bun.
de ce nu il abordezi printr`o formula de genul "tot aici?", "astepti pe cineva?" "nu ti`e frig? la ora asta aici?", intrebari banale care de obicei pornesc o conversatie. tehnica este sa pui intrebari incat sa nu se plictiseasca.

Dot cea Nikisoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ne plicti ...trebuie sa faci ceva asa incat sa se bage el inseama cu tine...sa ii atragi atentia. Daca iti zambeste si el te place...sunt convinsa...pup ai grija de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. ce faci? daca il gasesti la aciasi ora in fiecare sara cand vi tu.inseamna ca si lui i-ar placea sa te cunasca...incearca sa il abordezi cu niste intrebari mai banale... dar sa nu se plictiseasca... poate este mai timid...incearca sa fi atragatoare...si fi mereu tu insuti...Cristina