| anonim_4396 a întrebat:

Sunt Denisa si am 13 ani si m.am mutat la o noua scoala si nu prea ma inteleg cu baietii si cateva fete din clasa mea...Parca am un sentiment ca ma urasc chiar nu stiu de ce..Cum as putea sa-i fac sa ma cunoasca mai bine? ..sunt cam timida si nu cred ca ma pot duce la ei sa le zic asa direct ca imi place sa pictez si sa dansez street si etc

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu te urasc, doar nu stiu sa te abordeze probabil. Mergi tu la cineva in pauza, prezinta-te si poarta o conversatie normala. Iti vei gasi persoane cu care sa te intelegi. Crede-ma, eu m-am mutat aproape in fiecare generatie in alta clasa. laughing Mereu am fost fata cea noua undeva, cam stiu ce vorbesc.

Răspuns utilizator avertizat
| Pyml1 a răspuns:

Apai daca esti prea fitoasa o sa te ocoleasca daca esti normala si nu te baga in seama, inseamna ca si ei sunt timizi asa se intampla mereu când ajungi intr-un loc nou cu colegi noi prieteni noi... ei deaja se cunosc totul o sa intre in normal dupa un timp. crede-ma am patit când amintrat la liceu...