| Mihai76992 a întrebat:

Sunt elev in clasa a 10-a si as vrea sa ma transfer la un liceu din Germania. Intrebarea mea este, daca o sa ma transfer acolo o sa incep clasa a 10-a de la inceput? sau o sa continui de unde am ramas?
Am auzit zvonuri cum ca daca merg acolo o sa fiu pe clasa a 9-a deoarece ei sunt cu un an in urma sau asa ceva.
Va rog lamuriti-ma si pe mine happy
funda!

1 răspuns:
| Krystynaklaudia a răspuns:

Pai o sa te duci acolo si o sa dai un fel de test ca sa vada nivelul tau si in functie de cat vei sti in clasa mai mare sau mai mica vei fi repartizat.In Germania nu conteaza cati ani ai ca sa fi la scoala conteaza sa stii cat mai mult. Sper ca te-am ajutat.