| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am 14 ani, iar tatalui meu nu ii convine de baietii cu care ies afara. Tot timpul ma vede cu ei in oras si o zis ca daca ma mai vede odata ma bate de fata cu ei straight face. E si o fata in gasca noastra da niciodata cand ma vede, nu ma vede si cu ea. El vrea sa stau numai cu fete dar mie imi place sa stau cu gasca mea de prieteni. Ce sa ma fac? Cum pot face sa nu ma mai vada pe strada? De vorbit nu pot vorbi cu el ca nu intelege.

Răspuns Câştigător
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei! Incearca sa iti gasesti un alt loc in care el nu te poate vedea. Mai integreaza si alte tipe in gasca ta si mai plimbate si cu tipele alea pe acolo pe unde te poate vedea. Nu trebuie sa iti schimbii amiicii si sa mai adaugi cativa. Multa Bafta!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu ieși cu gașca de băieți în oraș de la 14 ani?
Ce este, harem masculin?
Are dreptate tatăl tău dar ar trebui să stați de vorbă în familie, alături de ceilalți membrii ai familiei în legătura cu stările tensionale, plimbările în oraș și cu cine, etc.
Mai pe scurt, ședință de familie, este mare nevoie de ea!
Pa, pa.

| WiPi a răspuns:

Daca zice ce te invata sa bei/droghezi alea alea am un raspuns bun pentru tine
"tata, eu ii invat pe ei!" laughing

| AlexxAtA a răspuns:

Nu stiu sincer ce sa-ti zic.Acum.depinde si de tatal tau.Eu cred ca ar trebui ca totusi.sa vorbesti cu el,dar daca tu chiar zici ca nu te intelege,incearca sa o rogi pe mama ta sa te inteleaga si apoi sa-i explice ea. Spune-i ca asa iti place tie, in gasca cat mai mare, si ca nu te intereseaza decat interiorul.si de-astea.ideea e sa-i ceri ajutorul mamei tale.
Sper ca te-am ajutata>:d

| Roxy_5021 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si vorbiti amandoua cu el, iar daca nu mergeti la un psiholog sa discutati
Arata-i ca esti fata cuminte daca de asta se teme el

| LoveIsNotForMee a răspuns:

Buna! eu cred ca ar trebui sa il asculti pe tatal tau pentru ca el a trecut prin viata si nu degeaba iti zice asta.si sunt sigur ca daca baietii aia erau de treaba te-ar fi lasat sa stai cu ei...nu stiu ce sa zic sper ca ti-am fost de folos... funda?thinking

| LoveIsNotForMee a răspuns:

Buna! eu cred ca ar trebui sa il asculti pe tatal tau pentru ca el a trecut prin viata si stie.si nu cred ca iti spuna asta ca nu are ce face are un motiv intemeiat iti vrea binele cred ca baietii aceia nuss pe gustul lui... sper ca te-am ajutat funda?