| passenger a întrebat:

Sunt fata, am 14 ani si 1.63 in inaltime. As vrea sa mai cresc...
Am auzit de la o prietena ca a crescut intr-o vara vreo 5 cm stand atarnata de o bara, sarind (ca la baschet) si manand lactate straight face Ea are parintii la fel ca ai mei, nici inalti, dar nici scunzi.
Credeti ca atarnatul de o bara ajuta? Imi puteti spune alte exercitii (dar nu sporturi ca am o operatie care nu-mi permite sa le practic)?

Răspuns Câştigător
| Cristi_1137 a răspuns:

Hey, faza cu bara am incercat-o si eu.plus ca fac un sport care m-a ajutat sa ma inalt, ar trebuie sa faci urmatoru lucru: sa consumi si u mai multe lactate si sa stai la soare, daca stai la soare calciul se lipeste de oase mai repede. oricum te vei mai dezvolta. eu am 15 ani si fac canoe, am 1.77 datorita acestui sport

3 răspunsuri:
| consiliera a răspuns:

Cred ca e ceva genetic.

| ruxyrusu a răspuns:

Cred ca daca ai face un sport, cum ar fi basketul sau handbalul te-ar ajuta, dar si mersul pe role e un exercitiu bun

| Lavynyku a răspuns:

Draga mea, atarnatul de bara nu te ajuta sa cresti in inaltime, insa nu iti fa probleme, tu ai doar 14 ani, inca esti in perioada de crestere, deci vei mai creste in inaltime happy Dupa ce te vindeci in urma operatiei, alege baschetul. E un sport frumos care te ajuta sa cresti in inaltime, faci si miscare, o sa arati si bine deci impusti 2 iepuri deodata. Bafta!