| anonim_4396 a întrebat:

sunt fata si am 14 ani, am 1, 60 si 40 de kg, si lumea tot imi spune ca sunt prea slaba, vouă vi se pare normala greutatea? Tot încerc sa ma îngraș dar nu pot, si din copilărie am fost batjocorita schelete.

Răspuns Câştigător
| weirdfirefly00 a răspuns:

Copiii sunt prosti, nu ii mai baga in seama si tu fi increzatoare in tine, asta conteaza cel mai mult. Esti cam slabuta, totusi avand in vedere ca ai doar 14 ani depinde si ce masa musculara ai, constitutie, metabolism si etc. Pentru o femeie adulta e putinel intr-adevar dar nu mi se pare ingrijorator, adica poate fi ok. Ar fi ideal sa fi avut cateva kilograme in plus gen 40-45 dar asta nu inseamna ca arati rau acum, mai sunt femei micute si slabute ca tine. Daca esti ingrijorata poti merge cu parintii la un medic endocrinolog / sau de nutritie si boli metabolice. Totusi, eu de curand am vazut o prietena care avea 17 ani si a zis ca are 41 de kg si era cred chiar putin mai inalta ca tine gen 160-164 poate si nu mi s-a parut deloc ca arata rau, chiar destul de bine, ii statea destul de bine asa slabuta.

http://www.myproana.com/......aru-model/

Uite, esti ca un model japonez. ^^

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie sa fii cum iti place tie, nu cum zic ei. Daca tie iti place cum arati acum, ramai asa. Pana la urma, sunt multe fete care se chinuie din greu sa slabeasca. Eventual, poti incerca sa faci niste exercitii sa te inalti si daca te pasioneaza, sa incerci sa mergi pe modeling. big grin

| AlleSss a răspuns:

Bună! Te simţi bine în pielea ta? Dacă da, asta e tot ce contează. Nu mai asculta la tot ce zic ceilalţi.

| Kandia15 a răspuns:

Si daca ai avea 90-60-90 lumea tot va gasi ceva sa te critice. Trebuie ca TU sa te simti bine in pielea ta, lasa-i pe ceilalti sa creada ce vor si sa zica ce vor. Pana la urma, e corpul tau, nu al lor

| CinVasileeee a răspuns:

Asa e organismu tau, uni grasi alti slabi nu ai ce face nu te lua dupa lume!

| LiveTheMoments a răspuns:

Nuna am 13 ani si 1, 64 cm si am tot atâtea kg. Si de mine se rade destul dar incerc sa nu pun la suflet
Si eu încerc sa ma ingras dar nu pot fiindcă asa e toata familia mea stai linistita ca mai încolo o sa te îngrași de nu o sa mai stii ce cura de slăbire sa tii

| nico200 a răspuns:

Daca tie iti place corpul tau, spune-le ca ei sunt grasi, nu tu slaba si ca ar fi bine sa mai faca exercitii