| SashaS a întrebat:

Sunt grasa(64 kg) si vreau sa slabesc. Nu mananc dulciuri multe dar mananc foarte repede.
Ce sa fac? Tinand cont ca am 13 ani ziceti-mi o solutie! Funda :*.

Răspuns Câştigător
| SzbInfinite a răspuns:

Nuu eşti aşa grasă, depinde şi ce înălţime ai.
Trebuie să faci sport. Încearcă să te duci la dansuri sau la un club sportiv, sau să alergi tu singurică în parc (: În rest, mănâncă încet şi echilibrat fără fast-food, dulciuri şi făinoase. Poţi să te apuci de o dietă cum ar fi cea cu mere sau varză ca să slăbeşti mai repede, dar pe urmă vezi să mănânci foarte puţin şi echilibrat ca să nu te îngraşi la loc. :*

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mananca putin si mai des, alimente sanatoase si fa mult sport

| cookie01 a răspuns:

Incearca sa faci mai mult sport si tine posturile de peste an. E important sa nu mananci carne, oua lapte in fiecare zi. Si incearca sa nu mai mananci foarte repede ca te poti imbolnavi, medicii indica sa mananci cat mai usor, sa nu te grabesti

| AndraAlee16 a răspuns:

Cand mananci, mananca incet, savureaza gustul mancarii. Mancarea trebuie mestecata cam de 15-20 de ori. Degeaba mananci putin daca mananci repede. Fa sport si au grija ce fel de mancare iei.

| maammaataaa a răspuns:

E important sa mananci cat, cand si ce trebuie, si daca tii regim si faci sport o sa slabesti