| scurtsilaobiect a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a...au trecut aproape 2 luni si toti colegii s-au imprietenit intre ei, dar eu nu m-am imprietenit cu nimeni.am incercat prin diverse moduri sa imi gasesc si eu un prieten cu care sa stau in pauza si alte chestii dar nu am reusit.acum mi-am dat seama ca nu am nicio sansa sa imi fac prieteni de la mine din clasa,asa ca m-am gandit sa imi caut din alte clase, doar ca nu stiu cum sa fac asta..intrebarea ar fi: Cum pot sa ma imprietenesc cu copii din alte clase? va rog sa ma ajutati! tongue

Răspuns Câştigător
| ionutbrezeanu a răspuns:

Fie ca vrei, fie ca nu, o sa te imprietenesti si cu cei de la tine din clasa si cu cei din alte clase.In clasa a 9-a toata lumea este rusinoasa si este mai rau daca nu ai niciun coleg din generala cu tine in clasa.Dar stai linistit, mai ai 4 ani in care o sa te imprietenesti mai mult decat credeai tu cu ei.Eu, acum sunt in a 11-a si nu credeam ca o sa apuc sa ii cunosc atat de bine pe colegii mei, parca ne stim de o viata...si ne aducem aminte intr-a 9-a cand stateam fiecare in banca lui si nu vorbeam unu cu altu si incepem sa radem.In concluzie, stai linistit ca o sa ai prieteni...Fii si tu mai socialbil si vorbeste cu ei despre mai multe lucruri.Bafta!