| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a8a si inca nu m-am hotarat la ce profil sa ma duc la liceu.As dori sa ma duc la economie. Dar la ce facultate as putea sa ma duc dupa ce termin liceul la profilul acesta?

3 răspunsuri:
| demonel a răspuns:

Frate nu te duce pe profilul economic ca asta nu se va mai cauta peste 2-3 ani si ai sa fii muritor de foame toti care sunt analfabeti fac seralul si au pile si intra ei acolo dar abia au bani de paine...mai bine te duci pe meserie de ospatar sa mecatronic e mult mai bine pentru tine ca totul e practic nu trebuie sa tocesti

| sam a răspuns:

laughing)) demonel e funnyyyy!

stiu ca lumea e plina de economisti insa daca tie iti place nu vad de ce nu ai merge pe economic...
poti sa faci ASE dupa liceu.ASE are multe specializari deci ai de unde alege si poti lucra in diverse domenii dupa ce termini.
bafta multa la teste! happy

| kamikaze a răspuns:

La care vrei u dar mai intai iti trebuie medie de o facultate