| Bibutzu a întrebat:

Buna!

Sunt intr-o dilema. si nu stiu ce sa cred.
Eu nu sunt de acord cu... pierderea virginitatii la adolescente cu tot felul de tipi care dupa ce se culca cu ele le parasesc.Sunt impotriva acestor "obiceiuri" foarte intalnite. Mi se pare penibil pentru o fata sa se lase pacalita sau prada sentimentelor. simturilor si sa-si piarda virginitatea pentru un tip de care se va desparti.
Sunt de parere ca intretinerea relatiilor sexsoale este permisa doar dupa casatorie. pote veti spune ca sunt de moda veche dar eu asa consider. prefer sa ma abtin. decat peste ani cand ma voi casatorii sa ma faca sotul curva ca nu m-a luat asa cum scrie in biblie...
Voi ce credeti?
E ok cum gandesc? Voi ce ziceti?love struck

Răspuns Câştigător
| Lor3na4u a răspuns:

Eu nu sustin nici sa ramai virgina pana la casatorie dar nici sa iti pierzi virginitatea cu oricine. Pierderea virginitatii implica pe langa implicarea fizica (eventual durere, sangerare) si o implicare emotionala si de aceea este bine sa nu o faci cu oricine. Dar nici nu poti astepta pana la casatorie doar cu gandul ca nu vrei sa iti pierzi virginitatea cu un tip de care te vei desparti, nimic nu iti garanteaza ca cel cu care te vei casatori va si sta o viata langa tine (asa ar fi normal dar s-a inventat si divortul). In plus nu cred sa mai existe barbatul care ti-ar reprosa ca nu te-a luat cum scrie in Biblie. Eu cred ca ar trebui sa o faci in momentul in care simti ca ai gasit persoana potrivita si cu care ti-ai dori sa faci lucrul asta, nu neaparat sa te lege niste acte de ea. Tu faci cum crezi! Te pup si ai grija de tine:*

4 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Fiecare are punctul lui de vedere, in principiu e ok cum gandesti dar in zilele de azi fetele sunt usuratice asta e adevarul big grin

| AnGeL a răspuns:

Da dar totusi exagerezi

| Lor3na4u a răspuns:

Aaaa si apropo...sa o faci inainte de casatorie nu te face o usuraticawinking Un barbat daca spune ca s-a culcat cu 5 femei o spune cu capul sus, intr-adevar pentru o femeie nu e o mandrie dar eu consider ca daca tu vezi ca pe un lucru bun ceea ce ai facut, asta trebuie sa te intereseze: sa fi tu impacata cu tine insati ca ai facut cum ai simtit, ca nu ai depasit limita ta si sa te simti respectata in continuarehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sunt de parere ca nu conteaza atat varsta la care o faci cat si sa o faci cu persoana potrivita.
De exemplu vrei sa iti pierzi virginitatea si o faci cu un prieten care ai auzit ca e bun la pat si apoi face-ti sex si el iti da papuci pentru ca nu i-a placut. Trebuie sa va ganditi la toate inainte sa faceti pasul asta deoarece implica mult mai mult psihicul decat fizicul.
Deci daca tu crezi ca esti pregatita baga marewinking.
Succes, in toate si nu uita ca orice s-ar intampla sa nu te injosesti pentru un baiat.
P.S - sunt baiat si am doar 13 ani, dar stati linistiti ca stiu ce vorbesc.