| LAVINIA123 a întrebat:

Sunt Lavinia si vreau sa va intrebare ceva.incep cu inceputul:
Povestea mea incepe cam asa:imi place de un baiat dintr-a 2-a, iar acum sunt intr-a 7-a, sunt o fata frumoasa(desi nu sunt perfectiunea intrachipata) si nu pot sa ma plang de fizicul meu.Baiatul de care imi place a aflat abia anul asta ca imi place de el.Ideea ca el stie ca nu-l mia plac, dar eu sunt din ce in ce mia indragostita de el.Si cea mia buna prietena a mea il place si e impreuna cu el.Nu stiu daca o place cu adevarat, pentru ca se cearta mereu, se despart si apoi se impaca, eu il plac mult de tot pe el, j in pauze, mereu palng si acasa, nu stiu ce sa fac.am incercat sa il uit dar nu pot si in plus el se comporta foarte frumos cu mine m-a si intrebat daca ma combin cu el inainte sa o intrebe pe prietena mea dareu am zis nu pentru ca ea il placea (mentionez ca si ea stia ca il plac, dar cand s-a comb cu el credea ca nu-l mai plac)...va rog ajutati-ma... ce sa fac?
Nu imi ziceti sa il uit pentru ca nu pot.

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In primul rand ai un suflet mare. Ai renuntat la fericirea ta ca sa fie prietena ta cu el. Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti sincer cu prietena ta. Spune-i ce simti. Daca e o prietena la fel de buna cum ii esti tu ei o sa renunte la el. Mai ales ca nu se inteleg mai deloc. Urmatorul pas ar consta in a-i spune baiatului ca ti-ar placea sa va cunoasteti mai bine. Daca te place, mai ales ca ti-a cerut el candva asta va accepta. Spune-i ca ti-a placut de el dar ca ai renuntat pentru prietena ta. Succes!

| stweety10 a răspuns:

Ai facut foarte rau sa stii...niciodata sa nu iti mai sacrifici iubirea pentru prietene. Pt ca sunt sigura ca ea nu ar face lucrul asta chiar daca tu o crezi prietena adevarata. Daca se cearta cum zici tu, asteapta ca ei doi sa se desparta iar apoi poti sa incepi o relatie cu el. Nu interveni intre ei, indiferent care ar fi motivul, pentru ca este urat. Asteapta si apoi incearca sa-i dai de inteles ca il placi.

| melissa_3397 a răspuns:

Da totul e simplu, m-am prins,
parerea mea ii ca ar trebui s-ai spui lui ca te-ai gandit mai bine si ca ai vrea sa fi cu el... din cate deduk eu prietena asta a ta ii cam egoista daca stie ca tie iti place de el... asa ca sa fi si tuhee heebig grin si pana la urma eu cred ca pe tine te alege. sa-mi zici cum tia iesitsmug succes:*:!

| denisaalexandru01 a răspuns:

Nu am sa iti cer sa il uiti pentru ca stiu si eu cum e! Am trecut prin asa ceva si cryinge foarte greu! Eu credeam ca sunt singura care sufera atat de mult, si ca nu mai exista nimeni altceva care sa sufere atat de mult ca mine! Stiu cum e sa iubesti un baiat atatia ani, iar el, NUcryingcrying. Sti eu am placut un baiat din cls a3a, acum sunt a a8a pana in clasa a7a numai am suferit din cauza luicryingcryingsi am avut o mare dorinta...care astazi mi sa indeplinit:SA ma iubeasca si el! Acum sunt cu el de 8 luni aproape si totul e ok! Sfatul meu e sa nu renunti la el [mai ales ca din cate am inteles si el parca te-ar simpatiza]Gandeste-te si mergi cu speranta ca intr-o zi va fi bine, si te va iubi la fel de mult! Si cred ca intr-o zi asa se va si intampla! Sti mi-am dat seama...ca atunci cand din toatae fetele care plac acel baiat cea care il iubeste cu adv, il va ''castiga'' sa zicem, vor fi impreuna! Nu stiu acum sigur daca asa va fi si la tine! Dar eu cred ca asa va fi! Mult succes si cred si sper ca poate te-am ajutat putin d tot! Ai grija te tine :*:*:* T pup Succes