| Helen_9452 a întrebat:

Sunt noua pe site-ul vostru.Sa va spun povestea mea.Sunt in clasa a 6-a.totul ese perfect...invat suficient de bine etc.Am niste colegi buni in afara de o fata.Este colega cu mine din cls a 3-a.Mama ei e invatatore la scoala invecinata. ea sta in pauze si invata dar profesori o favorizeaza la note. ea spune ca notele ei sunt pe merit dar logic ca nu e asa.si anul acesta a avut media generala mai mare de cat a mea cu 30 de sutimi motiv pentru care a luat singura premiu. Sfatuitima ce sa fac ca m-am saturat sa o vad cum are note enorme de mari.

Răspuns Câştigător
| SufletAcadelicit a răspuns:

Singura soluţie ar fi să înveţi mai mult. Ea e norocoasă că prinde repede, şi profită de asta, şi-nvaţă în pauze. Trage şi tu mai tare, şi gata.

8 răspunsuri:
| louise a răspuns:

Mai... am trait-o si eu... si stiu cum e. Pur si simplu nu ai ce sa faci, nu ai cum sa o sabotezi big hug Profesori o vor simpatiza mereu >big grinbig grin< funda?

| Mao a răspuns:

Invidioasă?
Nu ai ce face. Poţi doar toci în speranţa că vei lua doar de 10. Dar nu te-aş sfătui să faci asta. După mai ai şi reputaţie proastă de "învaţă tot timpul". La cum e lumea în zilele noastre, trebuie să. înduri sentimentul de gelozie.

| TheFeeye a răspuns:

Bravo ei, fata desteapta!
Eu una te-as sfatuii sa iti vezi de tine, nu de altul, pana la urma e treaba ei ce face, nu?
Invata pentru tine, pentru ca daca fata aceea chiar nu invata, si nu ia note pe merit, nu e mai desteapta ca tine. O sa te ajute mult faptul ca tu chiar inveti.

Răspuns utilizator avertizat
| CostyMe a răspuns:

Pai nu stiu, dar sunt exact in situatie ta numai ca o am colega din clasa intai si nici nu ma baga in seama. eu nu stiu ce sa fac, trebuia sa ii iasa media la franceza 9 dar profesoara i-a dat 3 de 10 in ultima saptamana ca face meditatii cu ea. mie asa daca nu fac meditatii nu mi-ar fi dat, m-ar fi lasat cu noua dar eu am muncit cinstit si am luat media 10 fara niciun ajutor. P.S: Si eu am fost in clasa a 6-a, acum trec a saptea... nu stiu ce sa fac, dar bafta big grin

| thunderstruck13 a răspuns:

Deci tu ai zice ca o favorizeaza din cauza mamei ei, dar si ca sta in pauze si INVATA. Ceva nu merge aici... Ma rog, ai putea sa te pui serios pe invatat, sa ridici mana, sa te bagi in seama inaintea ei. Profesorii vor favoriza si elevii care incep brusc sa invete. Bafta! Funda?big grin

| SoUl a răspuns:

Buna. in mod normal as zice sa o lasi in pace... dar am trecut si eu prin asta si ajunge sa fie foarte suparator la un moment dat, asa ca inkearca sa fii foarte optimista si sa inveti mai mult si sa ii arati ca tu poti mai mult decat ea love struck. SI mult succes happy

| Ramonikris a răspuns:

Invata ca sa ai tu note mari pe meritwinking