| Alina14_7933 a întrebat:

Sunt o fata, ma cheama Alina, am 14 ani si am o problema. Recent am acceptat sa fiu cu un baiat, pe care il placeam foarte mult, dar acum pur si simplu simt ca nu-mi mai place la fel. Nu e genul meu. Pur si simplu. Nu suntem decat de putin timp impreuna, chiar foarte putin, dar el cred ca tine mult la mine si e foarte emotionat cand ma vede. Dar nu despartirea este neaparat problema. Imi place de un alt baiat care are prietena, dar care nu de mult timp spunea ca ma place. Si nu stiu daca o place cu adevarat pe fata cu care e. Si oare ar merita sa ma despart de prietenul meu pentru celalalt baiat, chiar daca are prietena si stiu ca poate si el ar face-o? ( si anume s-ar desparti de prietena lui pentru mine ) Sa risc? Imi dati va rog un sfat? happy.

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

De prietenul tau nu merita sa te desparti pentru altul ci merita pentru ca nu va potriviti
decat sa ii dai sperante si sa inceapa sa te vada ca pe ``soarele lui``si tu sa nu simti nimic pentru el mai bine ii explici frumos acum.pana nu e prea tarziu.
asa se intampla cand te arunci cu capul inainte.
nu te gandi ca daca te desparti de actualul te duci imediat la alalalt.
asteapta si vezi, da-i de inteles ca esti singura si disponibila, nu imediat te pui cu el.

4 răspunsuri:
| Glamour612 a răspuns:

E mai bine sa il intrebi pe baiatul de care iti place acum daca te mai place si daca ar vr sa fiti impreuna. Daca el renunta la fata aia pentru tine si accepta, fi cu el si zi actualului ca nu mai puteti fi impreunahappy

| .♥.íииα .♥. a răspuns:

Daca nu risti nu castigi

Cu R3SP3CT happy

:*

| Alina14_7933 explică:

I-am spus baiatului de care imi place acum ca il plac. Dar el n-a spus ca vrea sa se desparta de actuala, sau ceva in genl acesta. A zis doar ca asta e. Sa nu ma despart de actualul meu prieten daca stau lucrurile asa?

| blondu_4082 a răspuns:

Ideia mea ie ca.nu cred ca trebuie sa fc atitea eforturi pentrun baiat cher daca iti place de el...totusi multumestete cu ce ai ok alina... daca vrei smai vb uite id de mess.blondu_sil19