| RoxyRoxana99 a întrebat:

Știe cineva daca la Universitate Ovidius din Constanța, pentru medicina, testele de admitere se dau din cartea lor? Sau e ca la celelalte facultăți cu teste la prima vedere?

Răspuns Câştigător
| LadyKanae a răspuns:

Huh...desi eu vreau sa dau la medicina din Cluj, tind sa cred ca si la Ovidius se opereaza in urmatorul fel: exista cartea de teste din care sa te pregatesti pentru admitere si la examen sa ia intrebari de acolo, dar sa modifice ori cerinta, ori variantele, ca na, e concurs. Intr-un fel si asta e la prima vedere, dar nici chiar asa. Totusi, stiu ca doar Targu-Mures o sa dea chiar la prima vedere, adica un examen cu intrebari ce nu se gasesc in cartea lor. Mai bine te documentezi sa fii sigura.