| OglindaOarba a întrebat:

tocmai ce mi-am facut un nou facebook si imi cere adresa de e-mail ca sa imi trimita un cod de confirmare. Am scris adresa corect numai ca nu primesc nici un e-mail de confirmare. Am retrimis codul de vreo 5 ori si degeaba.nu e nici la inbox nici la spam straight face. Are careva vreo idee ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Facebook - Nu primesc email-ul de confirmare

Verificati dosarul spam sau junk din aplicatia dumneavoastra de email. Va rugam fiti constienti ca unele emailuri pot fi blocate de ISP-ul dumneavoastra (Internet Service Provider). Verificati daca incercati sa va logati de pe aceeasi adresa cu care v-ati inregistrat. O greseala comuna este inregistrarea cu un domeniu incorect de email (ex. @comcast.com nu este acelasi cu @comcast.net). In plus, retineti ca adresele de mail nu incep niciodata cu prefixul www. Daca aveti in continuare probleme dupa pasii de mai sus, va rugam faceti click aici: http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=email_confirmation

Bafta!