| CatsKittens a întrebat:

Acum ceva zile am implinit 14 anide, si vreau o schimbare de personalitate! De look mam ocupat, insa de personalitate nu. As vrea o personalitate de diva! Multumesc!

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa iti faci un iubit fotbalist ca mai toate divele au happy

| Kerre a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa faci nici o schimbare. Fiecare suntem diferiti si trebuie sa respectam asta, daca iti "alegi" alta personalitate atunci nu o sa fii tu! Aceasta este propria mea parere daca tu chiar vrei atunci nu te pot opri, Bafta.

| Iosuat a răspuns:

Si dacă cineva te apreciază mai mult pentru ceea ce ești tu în momentul de față în comparație cu ce schimbare vrei sa faci tu?

| KorePandorica a răspuns:

Bună! Nu trebuie să îți schimbi personalitatea, în schimb poți să o dezvolți. De ce vrei să schimbi ceva ce îți aparține doar ție, ce te face să fii tu. Dacă consideri că unele persoane au mai multe de oferit prin felul lor de a fi față de ce ai tu de oferit, atunci dezvoltă-te, dar fă asta pentru tine, nu pentru cei din jur. E ușor să îți schimbi aspectul, dar nu functionează la fel la personalitate. Axează-te pe lucruri care te interesează și dezvoltă-ți cunoștințele, lărgește-ți orizonturile. Practică activități noi, sau devino mai bună în lucruri pe care deja le cunoști. Lucrurile pe care le faci sau le poți face îți modelează personalitatea. Cunoștințele și cultura generală îți modelează personalitatea. Sportul la rândul lui îți modelează personalitatea. Pentru că din fiecare activitate pe care o faci, împrumuți bucăți pentru tine care te formează ca om. Chiar și din seriale, filme, cărți, alegi lucruri care îți plac și te formezi fără să îți dai seama. Nu trebuie să copii anumite persoane sau să încerci să fii ca ele. Nu ăsta e răspunsul. Trebuie să lucrezi la tine pentru tine. Iar în final o să fii ce îți dorești. Mult succes!