| Ioana_2144 a întrebat:

Alaltaieri m-am certat cu 2 prietene miruna si madalina pentru ca noi am dat un test si notele au fost mici eu si andreea am luat 6 si miruna a luat tot 6 si madalina a luat 4
si mirunei si madalinei nu le-a trecut notelein catalog straight face
angry si noua ni lea trecut

ele cred ca nu este nimica in neregula ca nu le-a trecut nota dar de fapt nu este deloc corect pentru ca toata clasa aluat note mici si noua ni le-a trecut

Cu ele m-am certat rau dar vineri mi-a spus miruna ca nu este vina ei ca nu ia trecut nota in catalog si eu i-am spus ca nu este corect pentru ca ea putea sa-i spuna doamnei sai puuna nota in catalog
da nu ele doua se cred mai presus decat noi

m-am impakat ieri cu ea dar sincera tot suparata sunt pe ele doua cu madalina nu ma impakat ea s-a bagat in seama cu mine da eu nu am bagat-o
dar nu cred ca o s-o mai bag pe miruna in seama pentru ca nu este deloc corect ele sa aiba 10 si noi toata clasa 4 si 6 straight face
nu este deloc corect

eu ma o prietena cea mai buna prietena o cheama andreea eram la ora de sport jucam handball si un baiat de care ne place la amandoua a fost in ecipa cu noi si a fost portar si el ii dadea mingea numai ei pentru ca eu eram in cealalta parte la poarta cealalta ca sa pot sa dau gol si cand am iesit din ora miruna a venit la noi eu miruna si andreea mereu faceam echpa la handball si acum dna la pus pe baiatul ala in echipa noastra
si cand am iesi din ora miruna i-a spus andreei ca data viitoare sa stea ea in poarta

si Andreea s-a suparat pe mine straight facestraight face cand eu nu i-am spus absolut nimica si Andreea mereu imi spune ca eu cica sunt perfecta ca nu am niciun defect ca eu critic pe toata lumea dar la mine nu ma uit adevarul este ca, criti si eu ca toata lumeaa dar si eu sunt criticata si ea zice mereu ca pe ea toata lumea o critica si sa stiti ca se ea critica noi doua ne mai jignim dar in gluma eu o mai fac proasta ea ma mai face tampita laughing

ne jignim reciproc ca toate prietenele dar ea nu stiu ea o ia in serios

Ea mereu spne ca sunt "domnisoara perfecta" ca eu critic pe toata lumea si ca la mine nu ma uit laughing pai daca imi spune ca eu critic pe toata lumea si nu ma uita la mine de ce ma mai face perfecta laughing

Si chestia cu sportul. ea crede ca eu luni o sa-i spun ca de ce i-a dat baiatul ala numai ei mingea dar eu am si uitat de parca cine stie ce i-a dat i-a dat mingea iti dai seama

Baiatul ala acum 3 luni sau 2 nu mai stiu sigur m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el iar eu i-am spus ca nu tineam mult la el dar nu puteam sa-i spun DA pentru ca Andreea se supara pe mine pentru ca si ei ii place de el...
si de la inceputul lui noiembrie parca Andreea nu mai e aceeasi persoana nu o mai recunosc si s-a schimbat numai e aceeasi persoana nu o mai recunosc

ce sa mai fac va rog dati-mi si mie sfaturi vreau sa fie totul ca inainte sa nu ne mai certam eu si Andreea crying
crying
dau funda

Răspuns Câştigător
| LeonardoDiCapra a răspuns:

La cat de mult ai scris., nu cred ca mai estie sloc si de raspunsuri! in finne! pai incearacasa discuti cu ea! adica na! sa vezi ce i s-a intamplat. poate anturajul ei e de vina! nu ai de unde sa stii.sh eu am o colega care s-a schimbat de anul trecut acum fumeaza este „emo care asculta manele" laughing rolling on the floor ma rog! incearca sa vezi ce sa intampl.at cu pr tha! iar daca vezi ca nu are rost...mai bine las-o in pace! o sa isi revina ea! intre timp baga-te cu baiatul ala[daca vrei sa o faci geloasa asa cum si ea te-a facut pe tine sa te simti cum te simti]. poate nu intelegi! eu iti zic asa!

daca vezi ca acea fata nu merita sa iti fie BF[best frend]atunci incheie orice ai avea cu ea! si daca tot inchei cu pr asta a voatra, incearca sa ii faci in ciuda! sa isi dea seama singura de ce nu mai esti BF ei![baga-te cu baiatul ala sca sa o faci geloasa si ca sa isi dea seama]fa-o sa fiarba in suc propriu daca vrei! incearca sa vb cu ea, iar daca ea nu iti prea vb sau iti vb flegmatic, atunci nu mai are rost sa te umilesti in fata ei! fa-o geloasa daca nu mai esti pr cu eawinking

funda?

7 răspunsuri:
| Andreea_5313 a răspuns:

Desteptii cedeaza! Du'te la ea si clarificati tot o data pentru totdeauna.
Cat despre celelalte doua, profesorul a vazut ca sunt cuminti, nu deranjeaza ora, nu comenteaza, ca sunt active in clasa si de aia nu le-a trecut notele si bine a facut. Mi se pare normal ca cei ce merita sa fie rasplatiti.Sa nu te superi pe mine, dar asta este.

| Ioana_2144 explică:

Denisa n`ai ce s faci? decat sa injuri lumea pe TPU ce crezi ca ma impresionezi ca ma fci proasta draga mea cred ca tu esti proasta aici ca injuri lumea fara motiv nici macar nu ma cunosti sa comentezi la mine ai grija fata mea cu mintea ia ca nu functioneaza deloc

| Ioana_2144 explică:

Se vede denisa ca tare proasta mai esti!
hai jet ratato nu mai comenta ca poate ramai fara cont tupeisto
(scuzati limbajul)
dar unii oameni precum denisa comenteaza aiurea

| denisa_6919 a răspuns:

Ma du-te tare!
esti proasta?
cum intrebarea asta sa se incadreze la adolescenti?
la copii rolling on the floor)
Ioana fata ratata smug fara nici un viitor :*! smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu cum este, dar du-te la ea si spune-i (discuta cu ea ). Explicai ca si ea te critica, dar tu o consideri gluma si ca si ea ar trebui sa faca la fel! Daca nu merge asa si ii arde de "domnisoara perfecta", roaga pe cineva pe care il asculta mai mult sa vorbeasca cu ea! Si toate pe care le crezi tu incorecte lasa-le deoparte, ca probabil si ele cred ca se intampla multe chestii incorecte in viata ta!

Bine acum recunosc ca eu nu am de unde sa stiu cine are dreptate, deci daca nu merge ce-ti spun fa si tu ceva sa vada si aia cum te-ai simtit, probabil o sa se ajunga la o alta cearta, dar de data asta iti va fi mai usor pentru ca ii poti explica de ce ai facut asta big grin, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ancearca sa ai spui ca tu nu ai vrut sa se ajunga la asta si ati pare rau si ca nu mai vrei sa va certati ...ancearca sa ai spui cat de mult ti la ea

| cleo300 a răspuns:

In legatura cu testul nu e vina mirunei si madalinei ca nu lea pus nota in catalog.Si recunoaste ca nici tu nu ai fi vrut sa iti puna nota in catalog daca ai luat sase.Si iti poti intreba profesorul sau profesoara de ce lor ne le-a trecut nota in catalog.Si nu mai face intrebarile atat de lungi pentru ca nimeni nu o sa iti raspunda la ele pentru ca nu le place sa citeasca asa mult. Sper ca ti-am fost de ajutor.