| sokey a întrebat:

Am auzit ceva acum si vreau sa stiu daca e adevarat. Deci: Mie imi place sa cant rap and reggae si multi adolesccenti mi-au spus ca sunt chair talentat. Si acum mi-a spus o fata de 13 ani ca cica daca nu ti-a zis cineva care stie muzica ca esti talentat restul ti-au spus degeaba. I-am spus ca aia profi de muzica etc... asculta muzica culta. Adolescentii ascult tot felul de melodii pot compara un rapper cu altceva. Nui asa?

Răspuns Câştigător
| JenniferD a răspuns:

Poate ii era ciuda, cu siguranta daca vei ajunge in lumea muzicii nu profesorii si asa zisii experti in acest domeniu te vor lauda (pentru ca ei nu lauda pe nimeni chiar daca ei nu au vreun talent) ci cei care sunt pasionati de acest fel de muzica. mai bine multumesti majoritatea decat sa te dai dupa minoritatea care e reprezentata de indecisi si critici. avand in vedere ca suntem foarte deschisi la diferite genuri de muzica pot compara multe stiluri.

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu,da, se pot confunda unele genuri muzicale.Dar nu trebuie sa te descurajezi.E adevarat ca un cunoscator te poate indruma, dar indiferent de aprecieri, daca e pasiunea ta, continua sa te exprimi.