| whiteDaisy a întrebat:

Am cautat mai multe articole pe net despre cum as putea sa invat limba japoneza happy. Cineva a spus ca trebuie sa stii bine engleza, asa ca voi mai astepta 1 an sau 2 pentru a cunoaste destul de bine aceasta limba dupa care ma voi apuca sa invat japoneza. Care sunt primii pasi pe care trebuie sa ii urmez pentru a invata corect japoneza?

4 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Nu are nici o legatura daca sti sau nu limba engleza. Trebuie doar sa gasesti niste cursuri in limba romana pentru a invata limba japoneza.

| PanaDeIdei a răspuns:

Buna. Eu fac karate, si acolo am invatat multe cuvinte in japoneza happy. nu are absolut nicio legatura cu engleza... te poti apcua de karate, te poti uita la animeuri... cum iti este mai usor. happy

Sper ca te-am ajutat

| Dedegs a răspuns:

Eu vreau sa invat mai bine limba coreeana si nu are legatura daca stiu bine engleza sau nu. Daca tu vrei sa inveti japoneza invat-o fara nicio problema!winking

| Ioanaj a răspuns:

Buna! Daca mai ai nevoie de ajutor cu japoneza pot sa te ajut eu. Am si ceva materiale adunate si am locuit acolo destul de mult