| nonamegirl2007 a întrebat:

Am de aproape 6 luni o relație de la distanta cu un băiat din alta țara, ne despart 1.700 km și aveam și planuri sa ne întâlnim, ne vorbeam foarte frumos, câteodată mai vorbeam și puțin "murdar" (despre sex) și îmi spunea ca mă iubeste foarte mult și injura distanta. Acum el s-a distanțat, eu ii scriu zilnic, el îmi scrie mai rar, când ii dau mesaj raspunde sec sau in 2 peri, e plictisit, când îl intreb de relația noastră zice ca vrea sa fim doar prieteni. Dar mai da și alte semne ca ar fi interesat, gen m-a prezentat la o parte din prietenii lui care mi-au dat follow pe insta, îmi trimite inimi (Nu roșii, negre), spune ca avem o conexiune puternica care nu se poate rupe niciodata și încă foarte multe semne. Nu mai stau sa explic tot ca fac un roman. As ruga doar persoanele care au mai avut sau au cel puțin o relație la distanta. Ce credeți? Încă e interesat? Cum sa fac sa fim din nou impreuna, ca înainte? Cât timp va dura relația noastră? Dau funda, plsss

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Sunt din categoria celor care au încercat marea cu degetul! Renunță, blocheză-l, ia viața de la zero!
Sigur, el undeva în zecile de mesaje, ți-a zis pe ocolite, ce vrea de fapt.
Pe TLC, există o emisiune: 90 de zile până la nuntă.
Te să o vezi, chiar pe YouTube dacă are traducere în limba română.
Acolo sunt cazuri similare cu al tău.
Caută un român, dacă nu ai posibilitatea să pleci în străinătate, la muncă și să cunoști acolo băieți pe viu, nu în fața unui ecran!
Renunță, blochez și nu mai pune la suflet.
Consideră că a fost o lecție. Iar, orice șut în dos, e un pas înainte!

| Felissa13Eden a răspuns:

Am avut cateva "relatii" la distanta pe la 14-15/16 ani si iti zic din toata inima ca nu merita.
Nu te iubeste, fiecare iubiti ce credeti ca reprezinta persoana cealalta, dar nu va cunoastesti, nu stati zilnic unul cu celalalt, nu e nicio conexiune.
Daca iti zic eu, ca am avut o asa conexiune cu un tip din Danemarca prin 2017 si el zicea ca vine in tara sa ma ia de nevasta. Vrajeala ieftina, el n-a mai vorbit cu mine, la fel, voia sa fim doar prieteni laughing
Daca ii scrii acum si il intrebi daca mai merita sa vorbiti, poate o sa se faca pres, sa se roage sa nu il lasi, poate nu o sa ii pese, poate o sa te minta.
Te sfatuiesc din tot sufletul sa il lasi in pace, da-i block, sterge-i toate pozele din telefon, tot. Oricat de frumos suna, sau cate sperante ai in viitor, asculta de la cineva care a trecut prin mai multe relatii de acest gen.Chiar nu iti doresc sa suferi dupa un baiat pe care nu l-ai intalnit niciodata, lasa-l in durerea lui, avem baieti frumosi s buni si in tara happy

| Emiluner a răspuns:

Pai. Din câte ai povestit tu, și din sfatul meu este ca el nu mai este interesat în tine. Poate cuvintele lui iti spun că este. Dar faptele o contrazic drastic. Asta este și chestia cu distanță, nu multă lume poate rezista, Și o zic experiență. Mama și tata sunt la depărtare aproape un an întreg mereu și după vine tată acasă 2-3 luni apoi iar pleacă. Dacă te-a prezentat la niște prieteni asta nu înseamnă interes. Sfatil meu este ca ori vb cu el sa vezi ce simte. Ori va despărțiți dacă nu te mai vrea.