| darielle a întrebat:

Buna,TPU! Am de facut un proiect la latina despre arta divinatiei, mai exact despre vise. Aveti vreo idee despre ce as putea vorbi? In afara de semnificațiile anumitor lucruri din vis.Imi trebuie ceva interesant..multumesc anticipat! Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Istoria oniromantiei, ca tot era foarte raspandita in antichitate. Pe urma despre cum interpreta visele Sigmund Freud.

1 răspuns:
| Decicumzici a răspuns:

"mai exact despre vise" - dream god = Morpheus; Nebuchadnezzar mythology. Vorbeste despre asta tongue