| qwerty1234 a întrebat:

am intrat intr-o incurcatura si as vrea sa-mi dati un sfat. "Problema e legata de doua fete, mie mi-a placut de o fata de o perioada buna de timp, si am tot vorbit cu ea cate putin, in ultima saptamana am vorbit tot mai mult la scoala si ea parea destul de interesata de mine si m-am bucurat pentru asta. Situatia s-a schimbat total acum doua zile, cand am intrat intr-o relatie cu o alta fata pe care de abia am cunoscut-o dar care m-a facut sa simt pentru cateva ore ca zbor, am simtit ca e ea e "the one", dar parca totul s-a schimbat de ieri pentru ca totul s-a intamplat mult prea repede si nu ne cunoastem destul de bine. Faza e ca cealalta fata, de care imi place/placea de mai mult timp cred ca e destul de dezamagita de mine si desi ar trebui sa-mi pese doar de actuala prietena, totusi imi pare rau pentru ea si parca imi place de ea mai mult. Vreau doar sa-mi dati un sfat sau sa spuneti ce ati face voi daca at fi in locul meu, vreau sa fiti sinceri, si da, stiu ca daca fac asa ceva nu o merit pe niciuna.

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Esti cam nehotarat in privinta sentimentelor tale si in felul asta le ranesti pe amandoua. Analizeaza ce simti acum pentru fiecare si hotarasta-te la una fara sa stai cu gandul ca peste o saptamana revii la cealalta.

| anonima01 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa fi sincer cu ele, insa si cu tine. Se vede ca tu nu prea stii ce simti. Insa mie mi se pare ca tot la prima te gandesti, apropo chiar mi se pare normal sa fie suparata pe tine, ati vorbit atata si se gandea ca o sa fiti impreuna. Nici nu vreau sa ma gandesc ce a simtit cand te-a vazut cu alta! Acum mai mult ca sigur e suparata pe tine si poate nu va mai avea incredere. Ar trebui sa ai o discutie serioasa cu ea si sa ii spui ce s-a intamplat, daca chiar o vrei. Daca nu mai bine o lasi in pace si nu o mai faci sa sufere!

| DiiaDianna a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa-ti ceri scuze de fata care iti placea happy