| Pikachu175 a întrebat:

Am mai pus o intrebare asemanatoare si iar am nevoie de ajutorul vostru. Cum am mai spus in cealalta intrebare Imi detest viata si vreau sa nu mai exist. crying Ce pot sa fac ca viata mea sa nu mai fie asa urata? Nu am prieteni. crying Nici unul. Nu e nimeni alaturi de mine cand am vreo problema. Cum sa imi fac si eu un prieten? De ce toti ma urasc? Am incercat sa imi fac prieteni pe internet dar si aceea m-au parasit ca si cei pe care i-am cunoscut in viata reala. Inainte mai aveam cate un prieten nu eram asa singura dar acum i-am pierdut pe toti. Care e problema cu mine?

2 răspunsuri:
| catapinguu a răspuns:

Nu stiu care e problema. Nu te baza in "prieteni". Fii tu prietenul cel mai bun al tau! Incearca sa te apropii de mama ta si ea poate sa-ti fie un prieten foarte bun, poate cel mai bun! Nu iti mai ura viata, una ai atat! Altii nu pot sa mearga, nu pot vedea s.a...si tu te plangi ca nu ai prieteni?! In ziua de azi nu mai gasesti un prieten adevarat!

| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, sunt curioasa cati ani ai? dar oricum eu zic sa fi mai sociabil, mai glumet, mai indiferent, vorbeste mai mult, iar daca nici asa nu iti faci prietenii, gandeste-te ca toate se intampla la timpul lor, ocupati timpul cu altceva, scrie un jurnal, joaca-te pe internet, invata ca sa iti schimbi viata si oricum in ziua de azi primi care te tradeaza sunt prietenii, nu te mai gandi ca nu ai prieteni gandeste-te ca alti ar da orice ca sa aiba viata ta, alti nu au casa si alte lucruri, viata e un adevarat dar, pretuieste-o, e singurul dar pe care il primesti o singura data happy