| Nichitean_Nicoleta_1996 a întrebat:

Bună TPU.
Am nevoie de sfaturi, eu si iubitul meu ne certam foarte des, mai mult din cauza mea pentru ca fac prea multe filme în capul meu și am vorbit de multe ori ca ma voi schimba dar repet greșelile neîncetat, arunc cuvinte aiurea parca nu gândesc câteodată doar după cearta ma simt foarte prost si ma gândesc cum am putut spune ce am spus..si imi cer iertare...eu nu stiu ce sa fac si cum sa fac sa nu mai fiu așa.
Sunt foarte nesigură,nu vreau sa il mai rănesc cu prostiile mele...
Azi suntem bine, daca mâine ajunge mai tarziu acasa deja încep să mă îndoiesc de el... încep cu filme în cap. După vorbesc si insinuez chestii...ce sa fac sa nu mai fiu asa?
De atatea ori mi-am zis asta mie insami ca nu o sa se mai intample ca o sa fiu calma, ca ma voi controla...dar nu reusesc sa fac... Ajutor, please, poate una din voi a trecut prin aceeași situație și imi poate da sfaturi

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Freya1 a răspuns:

In prima faza trebuie sa ii spui si lui asta. Daca o sa recunosti macar o sa stie ca nu e neaparat cu intentie, sau ca cel putin constientizezi ca gresesti.
Incearca si tu sa iti ocupi timpul cu ceva pentru ca banuiesc ca si de asta iti sta gandul doar la ce face el. Daca nu ai o ocupatie in afara de a-l astepta, nu ai cum sa nu te gandesti la ce face, cand vine, cat sta.
Daca crezi ca deja este un pic cam exagerata toata treaba, mai bine ia o pauza, stati unul fara altul o perioada si mergi la un psiholog.

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Probabil te inseala de o vreme buna, sau te va parasi in curand.

Cine te iubeste, te accepta asa cum esti, punct.

| Xdreaper21 a răspuns:

Dupa mine ii faci creierii pasta
Daca as in in locul lui m-as enerva cam prea tare si 1 te-as pocni 2 as intarzia cu cate 2-3 ore si cand as ajunge acasa ti-as zice sa taci si m-as culca si tot asa pana nu mai e amuzant

| SandraEve a răspuns:

Pai, sa stii ca il ranesti cu prostiile tale. Ideea e ca esti imatura si nu poti avea 5% incredere in el Relatia se bazeaza si pe incredere pe langa altele, increderea ta e 0
Tu cum si cat ai sta cu un baiat care non-stop te cearta si acuza aiurea? Iti zic eu ca n-ai rezista mult
N are nimeni cu ce sa te ajute...tu singura trebuie sa iti schimbi atitudinea. Nu e proprietatea ta, ce daca intarzie putin? Tu n ai fost prinsa in trafic niciodata?
Saracul, trebuie sa indure mereu acelasi film si sa srea mereu sa se scuze si sa dea explicatii. Nici tie nu ti-ar conveni. Cel msi bi e pune-te in locul lui. Si gandeste de 15 ori insinte sa mai acuzi, certi si ce mai faci tu!