| Tanasie_Adrian_2000 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare acum 5 luni de zile am fost maritata cu un baiat. prima oara nu imi placea de el dar eram pusa de parintii mei sa al iau. el a fost de acord si am facut camasa. primele saptamani a mers bine dar dupa o luna de cand eram stateam la ei ca o nora lucrurile nu prea mergeau pe drumul lor.si in tro zi trebuia sa merg si eu in vizita la.
parintii mei.dar a intervenit mama lui si spusese sa nu mai merg ca merg tot timpul.nu era adv el nu a sp nmk.MA DERANJA CA ASCULTA MEREU PE PARINTII LUI SI PE MINE NIMIC SI NE AM DESPARTIT AM FUGIT CA NU MAI SUPORTAM INSURATURILE SI CERTURILE. SI MAM VAZUT CU EL DUPA 3 LUNI DE ZILE. IMI SPUSESE CA SA SCHIMBAT CA A FACUT O PROSTIE CA A GRESIT. SI A CERUT IERTARE SA PUS IN GENUNCHI SI ECC. AKUMA NU STIU DACA SA MA MAI DUC EL SPUNE CA NU SE MAI BAGA NIMENI.VOI CE. SPUNETI. MA MAI INTORC?

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Cum am putea sa oti dam un raspuns care tine de viata ta, de cum o sa o continui? E normal? Trebuie sa iti dai seama singura daca vrei sa te intorci sau nu. Gandeste-te daca nu cumva o sa fie la fel peste cateva luni. Daca ai incredere in el ii mai poti da o sansa.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa-l intrebi pe el, daca te mai intorci sau nu!

| Caro34 a răspuns:

Esti deja măritata cu el, chiar daca ai fugit! Mai da-i o sansa, iar daca nu merge, despartiti-va legal si fiecare merge pe drumul lui. Mai ai sentimente pentru el? Daca nu mai tii la el, cade a doua sansa fiindcă va fi un chin sa stai langa cineva pe care nu-l mai placi. Gandeste-te bine si ia decizia dupa cum iti spune sufletul si nu TpU fiindcă noi iti dam un sfat insa nu stim exact cum au fost lucrurile in viata voastra. Daca esti in dilema, cere ajutor la D-zeu si il vei primi de ai credință! Numai bine!

| missfatadelatara a răspuns:

DA de unde SA ȘTIM noi dacă tu il MAI IUBEȘTI ȘI VREI SA FI CU EL?

| Laur014 a răspuns:

Poate daca ai cunoaste mai bine limba romana, cu siguranta raspunsul ti-l vei da singura.