| litere123 a întrebat:

am o intrebare!
Cum este la liceul Jean Monnet Ploiești (uniforma, profesori, materiile...etc.) dar la liceul Economic Ploiești?
Care dintre acestea este mai bun, si cu ce medie se poate intra in ele?

Dau funda celui mai complet raspuns, si nu m-ar supăra daca mi-ati mai spune ceva în plus despre ele...pup

Răspuns Câştigător
| VladVladVladVladdie a răspuns:

Buna.La JM(pesagogic)nu este uniforma, profesorii sunt in general foarte buni si foarte implicati in toate tipurile de activitatiile elevilor, materiile sunt specifice fiecarui profil in parte.La economic este uniforma si despre profesori nu prea stiu multe lucruri dar am intls ca este bunicel.Mai bun este pedagogicul.Pedagogicul(JM) este mai amplasat mai acesibil decat Economicul.La a 9 a s-a invatat dupa amiaza de la 11.20(de obicei cei de la mate info) si de la 12.30/13.30 ceilalți si dimineata doar a 12 de la 7:20 pana la 19.20 slrespectiv 13:20 sau 14:20.(daca ai pregatiri suplimentare)Eu am invatat in 5-8 acolo si am fost repartizat tot la CNJM la științe ale naturii.Tu?