| AnaisC a întrebat:

TPU! Am o intrebare legata de sesiune/restante la facultate. Anul asta urmeaza sa dau admiterea la Drept si in functie de cat de tare ma emotionez, sa si intru. Zilele trecute am vorbit cu o prietena care este acum in sesiunea ( la alta facultate, nu la Drept ) si care mi-a spus ca daca nu ia 5, intra de la buget la taxa. Are dreptate? Daca ai o restanta/restante si esti la buget, treci la taxa? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

1 răspuns:
| al3ks a răspuns:

E simplu. Dacă iei peste 5. V.a lua cea mai mica medie de la buget. Dacă a ta e mai mica decât a lu ata de la buget intri la taxa. Simplu.