| glamourbee a întrebat:

Am o mare problema, azi mi-a cazut corby-ul in toaleta scolii (nu radeti pls), inainte de asta a cazut mai intai pe jos, bateria a sarit telefonul cazand in apa. L-am pus la uscat cateva ore, acum e in orez(pentru ca orezul absoarbe foarte bine apa) si maine il voi lasa toata ziua la soare. Credeti ca mai are sanse sa traiasca? puppy dog eyes, mai stiti ceva ce i-as putea face ca sa isi revina? Ajutor pls puppy dog eyes, dau funda!

1 răspuns:
| alisalisa a răspuns:

Sanse are, ca si eu i-am facut baie telefonului (in chiuveta) si dupa ce s-a uscat bine a functionat, dar de fiecare data cand se uda un pic (si de la cateva picaturi, cum ar fi ploaia) nu mai mergea... il puneam la uscat si iar mergea.
Alta metoda de uscat nu stiu, decat tinut la soare (sau, eu stiu, langa soba).