| AndradaStoyanova a întrebat:

Buna TPU happy
Am o mica dilema...Este vorba despre un baiat care este cu doi ani mai mare ca mine.(vreau sa mentionez faptul ca eu locuiesc in Bulgaria de 2 ani).
Toul a inceput acum un an cand mi-a scris pe Facebook; nu am vorbit foarte mult cu el pentru ca nu stiam foarte bine limba. Dupa cateva luni mi-a scris din nou.La scoala cand ne vedem pe coridor imi zambeste mereu.Chiar acum cateva zile am vorbit cu el dar doar pe Facebook, fata-n fata niciodata.Problema e ca nu stiu daca ma place sau vrea doar sa fie dragut cu mine.El imi scrie primul mereu, eu nu am inceput niciodata conversatia.As vrea sa vorbesc cu el fata-n fata dar sunt extrem de timida.
Adevarul e ca, mie imi place foarte mult de el si nu stiu ce sa fac sa ii arat ca il plac.
Ajutati-ma cu un sfat happy

Ps:O data am vb cu el si m-a intrebat despre castelul Bran iar eu am spus ca am foat la castel iar apoi el m-a intrebat daca vreau sa il duc si pe el sa il vada cand merg in Romania iar eu nu am spun nimic pentru ca nu mi-am dat seama daca vorbeste serios sau doar glumeste happy

1 răspuns:
| PersonajFictiv a răspuns:

Puteai sa iti dai seama daca vorbeste sau nu serios,adresandu-i intrebarea " pe bune? ".
Te baga el in seama pe Facebook, iti zambeste, din cate am inteles doar el iti scrie, deci, de ce ar fi dragut cu tine fara motiv?
Te place, poti sa ii dai de inteles ca si tu il placi atunci cand, nu il lasi sa te caute doar el, il cauti si tu.Gen,o data se baga el in seama cu tine, apoi te bagi tu, asa ii arati ca esti interesata de el, de ceea ce face si cum e, etc.
E bine sa stie ca iti place si tie de el, ca sa nu aiba impresia ca vrei sa fii doar amica lui sau sa creada ca isi pierde timpul cu tine.
Daca ii dai de inteles asta o sa simta ca implici si tu.
Bafta acolo. big grin