| 9876543216 a întrebat:

Buna TPU,
Am o poveste mai complicata și aș vrea un sfat.
Deci acum 9 luni am intrat pe un grup pe watapp și am cunoscut un băiat acolo, este din Bacău eu din Galați. Vorbim de 9 luni, nu ne-am văzut niciodata, eu in timpul asta am început sa-l plac, sa am sentimente, chiar ne-am certat de câteva ori, nu am mai vorbit dar mereu am ajuns sa ne împăcăm. El mi-a spus ca la început m-a plăcut dar acum nu ma mai place, se observa din felul de a vorbi cu mine. Chiar nu știu ce sa fac, am sentimente pentru el si când ma ignora ma simt nașpa, el nu vrea sa fim împreuna din cauza distantei. El îmi spune ca nu ma place si ma considera doar o prietena, dar e gelos pe mine, in unele situații când sunt suparata ma suna, îmi da sfaturi. Eu am 17 ani el face 18 luna viitoare, voi spuneți sa renunț si sa-l văd doar ca pe un prieten?
Nu i-am spus ca îl plac dar ii tot trimit citate TikTok-uri despre asta si de când ii trimit a început să-și piardă interesul.
Dacă am greșeli am scris rapid asta.

4 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Vorbiți sincer și deschis, hotărâți împreună ce sa faceți pe viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, prin incercarile tale frumoase de a face ceva din relatia asta, doar ii hranesti ego-ul si ii dai importanță nenecesara.

Daca te-ar fi iubit, te-ar fi cautat. Sunat. Intalnit.
Daca te iubea il interesa.
Iar daca zici ca uneori te cauta, alteori nu, mai mult ca sigur nu a ajuns la nivelul de maturitate la care sa vrea ceva serios.
Esti o iubita miercurea si joia, iar restul saptamanii o prietena.
Depinde de starea lui de spirit.

Ba chiar mai mult, a fost si sincer cu tine, ti-a zis ca nu te mai place.
Teoretic e clar ca ar fi trebuit sa puneti punct relatiei.

Daca e indecis, trimite-i un mesaj serios si pune-l direct in fața situatiei.
Singurele variante de raspuns sunt:
-te plac ca o iubita
-te plac ca o prietena
-nu te plac ca nimic
Nu acceptam o a 4-a varianta.
Si, orice ar alege, e alegerea lui si nu are rost sa insistam. Trebuie sa mergi mai departe si sa te pui pe tine pe primul loc.
Pana la urma e plina balta de peste.
Succes happy

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Muncește asta sa faci

| dragodana a răspuns:

Salut!
Distanta poate strica multe relatii.
Ai spus ca ati vorbit pe Whatsapp.Si cu camera?
E usor sa te indragostesti online.Proiectezi calitati care, in realitate, s-ar putea sa nu existe.
Trebuie sa vorbiti deschis, sa ajungeti amandoi la un numitor comun al relatiei.Sa va vedeti ca sunteti in vacanta.
Ia nu-l mai baga in seama. Daca te place vine el singur inapoi la tine. Daca nu-nu se face gaura in cer.E lumea plina de baieti.